Yükleniyor...

Ethereum işaret verdi: Bu altcoin’ler uçuşa geçti!

3050 dolardan aldığı tepkiyle beraber 3330 doları geriden bırakan Ethereum (ETH) altcoin'lerdeki yükselişin önünü açtı.

ethereum eth grafik

3050 dolardan aldığı tepkiyle beraber 3330 doları geriden bırakan Ethereum (ETH) altcoin’lerdeki yükselişin önünü açtı.

Altcoin’lerin amirali ETH, birkaç gündür çalkantılı bir fiyat yapısı çiziyordu. Daha sonrasında ise yükseliş ivmesi yakalayan ETH, 3330 doları kırmayı başardı. Kısa zaman diliminde önemli bir direnç noktası olan 3300 doların aşılması, özellikle de bazı altcoin’leri atağa kaldırdı. Peki son 24 saatte en çok hangri kripto paralarda yükseliş kaydedildi? Yatırımcılar hangi altcoin’lere daha fazla eğilim gösterdi?

1- Opitmism (OP)

Katman-2 projelerinin güçlü isimlerinden OP, Ethereum’un gaza basmasıyla iyi bir ivme yakaladı. Son 24 saatte yüzde 16 artış kaydeden popüler coin, hem parite hem de Katman-2 trendi adına boğa sinyali verdi. OP yatırımcıları, yükselişin devam edip etmeyeceğini merakla bekliyor.

op altcoin kripto

2- Starknet (STRK)

Sansasyonel bir airdrop gündemiyle bir zamanlar ün yapan STRK, herkesi şaşırttı. Şu ana kadar pek de iyi bir performans gösteremeyen popüler coin, son 24 saatte yüzde 14 artış ile listeye ikinci sıradan dahil oldu. STRK ekosisteminin iyileşmesi halinde pariteden beklentiler artacaktır.

strk altcoin kripto

3- Arweave (AR)

2024 boğasının potansiyelli altcoin’lerinden biri olarak görülen AR, son 24 saatte yüzde 13 artış yaşayarak listenin üçüncü sırasında yer edindi. BTC’nin düşüşlerinde de sağlam kalmayı başaran popüler coin, boğa sezonuna adeta göz kırpıyor. AR yatırımcılarının bir süre daha yüzü gülecek gibi duruyor.

ar altcoin kripto 28nisan

4- Bonk (BONK)

Solana ekosisteminin lider memecoin’lerinden BONK, ETH’nin toparlamasıyla atağa kalktı. Diğer memecoin’leri adeta sollayan altcoin, son 24 saatteki artışıyla listenin dördüncü sırasında yer aldı. Memecoin tutkunları, BONK fiyatını yakından takip etmeye devam ediyor.

bonk altcoin kripto

5- Ethereum Classic (ETC)

Ethereum hardfork’larından ETC, uzun bir aradan sonra kendine geldi. Çoğu altcoin’e oranla geri planda kalan altcoin, son 24 saate yüzde 10 yükselerek listenin beşinci sırasına oturdu. ETH’deki yükseliş yönlü ivmenin devam etmesi halinde ETC daha da üst seviyeleri hedefleyebilir.

kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner