Yükleniyor...

Bitcoin’den Güçlü Düşüş Sinyali: 6750 Dolar Seviyelerine İnebilir!

Bitcoin'in hashrate'i ve madencilik zorluğu arasındaki fark, birçok madencinin kepenk indirmesine neden oldu.

bitcoin dump 1280x716

Bitcoin’in hashrate’i ve madencilik zorluğu arasındaki fark, birçok madencinin kepenk indirmesine neden oldu. Bu durum da yeniden büyük bir Bitcoin dump’ı ile sonuçlanabilir.

Trader ve popüler YouTuber TheMoon’un belirttiği gibi, hashrate ve madencilik zorluğu arasındaki büyük farklar, geçmişte başka Bitcoin madencilerinin de aniden ayrılmasına neden oldu. Bunu tarihsel olarak önemli bir BTC fiyat düşüşü izledi.

Aşağıda, Bitcoin’in hashrate’inin hareketli ortalamaları ile madencilik zorluğu arasındaki geçişi gösteren bir grafik analizi bulunmaktadır.

The Moon, Bitcoin’in blok ödül yarılanmalarını takiben -kısa bir süre için- değerinin düştüğünü gösteren tarihsel eğilime dikkat çekiyor. Bu durum birçok küçük madencinin, ödülleri yarıya indirildiğinde madencilik yarışından ayrılmasıyla açıklanabilir.

Bu etki 2016 yılında gerçekleşen blok ödülü yarılanması etkinliğinde görülmüştü. Bitcoin’in fiyatı, yarılanma etkinliğini izleyen üç hafta içinde %21 değer kaybetti – 654 dolardan 517 dolara düştü. Tarih tekerrür ederse, 2020 yarılanmasında varlığın 8,550 dolardan sonra 6750 dolara kadar düşmesini bekleyebiliriz.

Bitcoin’in madencilik zorluğu 2.106 blokta bir güncellenir ki bu da ortalama iki haftada bir yapılır. Bu günlük olarak güncellenen ve takip edilen hashrate ile zıt bir etkiye sahiptir.

Bitcoin’in hashrate’i blok ödülünün yarıya indirilmesinden bu yana %38 oranında düşmüştür.

Bitcoin’in madencilik zorluğunun ise aynı dönemde sadece %6 oranında azaldığı görülmektedir. Bundan sonraki 11 gün içinde, BTC’nin madencilik zorluğu tekrar %6 azaltılacak ve muhtemelen bazı madencilerin geri dönmesi için kapı açık bırakılacaktır, ancak çok da fazla bir şey beklememek gerekir.

Hashrate ve madencilik zorluğu arasındaki fark büyüklüğünü korumaktadır. Bu sebeple bir BTC fiyat düşüşü olasılığı yüksek bir olasılıktır.

Yine de bu sinyal güçlü bir sinyal olsa da, henüz harekete geçmeye değmeyebilir. The Moon şöyle diyor:

“Sadece bu zincir üzerindeki göstergeye dayanarak satış yapmayacağım. Teknik göstergelerin öncelik olması gerektiğini düşünüyorum. Zincir üstü göstergeler fon olarak ve teknik göstergelerle birlikte kullanılabilir. ”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner