Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Geçit Yok!

Kararsız fiyat hareketleriyle piyasayı tedirgin eden Bitcoin (BTC), henüz güvenli bölgeye atamadı.

btc 2 1

Kararsız fiyat hareketleriyle piyasayı tedirgin eden Bitcoin (BTC), henüz güvenli bölgeye atamadı.

10 Mayıs’tan bu zamana düşüş trendi içersinde devam eden BTC, üç gün önce bu yapıyı kırmıştı. Trend kırılımından sonra 27.250 doları test etti. Bu seviyelerde kalıcık sağlayamayarak satıcıların üstün gelmesi, BTC’yi tekrardan düşen trend içine dahil etti. Güncel olarak 26.385 dolardan işlem gören BTC’de, satış yönlü işlemler ağırlık basmaya devam ediyor.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üç gün önce trend yapısını bozup, ivmeli bir yükseliş gösteren BTC, aslında fake bir hareket yaptığını gösterdi. Yeniden bu yapı içersine gevşemesi, BTC’deki alıcıların gücünü kaybettiğinin bir göstergesi oldu. 30.000 dolardan bu yana değer kaybeden BTC için grafik nasıl ilerliyor?

BTC tarafındaki yükselişlerin gözlemlenebilmesi adına ilk olarak trend yapısının kırılması gerekiyor. Trend yapısı kadar önemli olan bir diğer unsur da temel analiz olacaktır. Sektörle ilgili haberlerin pozitif olması ve teknik analizin yukarı yönlü ilerlemesi durumunda BTC’de sırasıyla 26.783 – 27.247 – 28.167 ve 29.250 dolar seviyeleri takip edilebilir. Rotanın aşağı yönlü devam etmesinde ise 25.824 ve 25.257 dolara düşüşler muhtemeldir.

Ekran Resmi 2023 05 26 09.33.08

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x