Yükleniyor...

Dubai Düzenleyicisi Kripto Risklerine Değindi

Dubai'nin mali düzenleyicisi, küresel gözlemcilerin kripto kurallarındaki açıkları kapatmak için aktif bir iletişimde olması gerektiğini savundu.

dubai kripto risk

Dubai’nin mali düzenleyicisi, küresel gözlemcilerin kripto kurallarındaki açıkları kapatmak için aktif bir iletişimde olması gerektiğini savundu.

Kripto endüstrisi için 2023 yılı, düzenleyici kuralların konuşulduğu bir yıl olmaya devam ediyor. FTX kriziyle birlikte tamamlanan 2022 yılında, yatırımcılar için bir düzenleyici netliklerin sağlanması amaçlanıyor. Avrupa Birliği, MiCA ile bu konuda adım atarak dikkat çekmişti.

Kripto düzenlemeleri üzerine açıklamada bulunan Dubai düzenleyicisi, küresel gözlemcilerin ve düzenleyicilerin birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

Dubai Düzenleyicisi: Küresel İletişim Önemli

Dubai Finansal Hizmetler Otoritesi, kripto düzenlemeleri ve kötü aktörlerin sektörden uzaklaşması için yoğun bir çaba gösteriyor.

Düzenleyicide müdür yardımcısı olarak görev yapan Elisabeth Wallace, kripto sektörünün yasal boyutu hakkında konuştu. Wallece, birçok kripto şirketinin tek bir çatı altında faaliyet eğiliminde olmasının endişe verici olduğunu söyledi. Wallace, bu durumun kendilerine endişe verdiğini aktardı.

Wallece, tüm dünyada kripto kuruluşlarının yer aldığını ve bu nedenle küresel düzenleyicilerin iletişim halinde olması gerektiğini belirtti. Kötü aktörlerin boşluklardan yararlanmaya çalıştığını düşünen Wallace, daha fazla konuşmanın işe yarayacağını düşünüyor.

Kripto kuruluşlarının dünyanın bir ucundaki adalara kayıtlı olması veya merkezi otoriteden uzaklaşması, Dubai düzenleyicisinin dikkatine girmiş durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner