Yükleniyor...

Bir Kapanma Kararı Daha: Unbanked

Kripto saklama ve ödeme hizmetleri sunan kripto fintech firması Unbanked, düzenleyici baskısına yenik düşerek kapanma kararı aldı.

depositphotos 132666546 stock photo closed tag inside window

Kripto saklama ve ödeme hizmetleri sunan kripto fintech firması Unbanked, düzenleyici baskısına yenik düşerek kapanma kararı aldı.

Düzenleyici baskıları, birçok şirketi sarsmaya devam ediyor. Özellikle de son aylardaki baskısını giderek artıran düzenleyiciler, piyasanın önündeki en büyük engellerden biri haline geldi. ABD’de kripto için zorlu bir düzenleyici ortamının oluşması, Unbanked’in kapanmasına yol açtı. 26 Mayıs’ta yayınlanan bir blog gönderisinde, Unbanked’in kurucu ortakları Ian Kane ve Daniel Gouldman çarpıcı açıklamalarda bulundu. İkili, şirketin ABD’de kurulmasının uzun vadeli akıllıca bir oyun olacağına inandıklarını söylediler, ancak durum böyle olmadı.

Şirket Yetkililerinden Açıklamalar Geldi

Ian Kane ve Daniel Gouldman, ABD’de şirket açma kararının çok fazla zaman kaybına ve aşırı maliyetlere yol açtığını belirtti. Düzenleyicilere karşılık sert bir tutum sergileyen ikili, görüşlerini şu şekilde ifade etti;

“Açıkça belirtmek gerekirse, ABD’li düzenleyiciler aktif olarak şirketlerin (bankalar ve fintech’ler) kripto varlıklarını desteklemesini engellemeye çalışıyor – şirketler bunu doğru bir şekilde ve kitabına göre yapmaya çalışsalar bile.”

Unbanked’in operasyonlarını durdurma kararı, şirketin son aylarda Mastercard’ın da dahil olduğu birçok şirketle anlaşma sağlanmasına rağmen geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan yöneticiler, “Diğer kripto şirketleri, katı düzenlemelerden kaçınarak hızla büyürken, düzenleyicilerle ilişki kurmanın ve zorlu süreçlerini takip etmenin nihayetinde Unbanked’i öne çıkaracağına inanmıştık” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner