Yükleniyor...

Bitcoin’e (BTC) Olan Kurumsal Talep Devam Ediyor

İlk onaylanmış Bitcoin ETF'lerinden biri olan Kanada Purpose BTC ETF, varlıklarını artırdı ve şu anda yaklaşık 22.

Purpose BTC ETF

İlk onaylanmış Bitcoin ETF’lerinden biri olan Kanada Purpose BTC ETF, varlıklarını artırdı ve şu anda yaklaşık 22.500 BTC’ye sahip.

Purpose Bitcoin ETF talebi, Mayıs ortasındaki düşüşün ardından yeniden yükselmeye başladı. Sonuç olarak, şirketin ürünü, iki aydan kısa bir sürede elindeki Bitcoin’leri neredeyse %30 oranında artırdı.

Bu yılın başlarında, Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (OSC), Bitcoin için borsada işlem gören fon başlatmak amacıyla bir başvuru yaptığı bildirilmişti. Bir kez piyasaya sürüldüğünde Bitcoin ETF’i sadece birkaç hafta içinde AUM’da 400 milyon doların üzerinde para çektiği için oldukça olumlu bir başlangıç ​​yaptı. Ancak, Mayıs ayında Elon Musk ve Çin’den gelen FUD tarafından desteklenen ve aşırı kaldıraçlı pozisyonlarla yoğunlaşan piyasa genelinde bir geri çekilme yaşadı.

Sonuç olarak, yatırımcılar ETF’ye fon tahsis etmeyi bıraktılar – tam tersi, önemli kısımları sattılar ve şirketin varlıkları hızla azaldı. Bu, kurumsal talebin de düştüğünü iddia eden çok sayıda raporla aynı zamana denk geldi.

Ancak, Glassnode’un yakın zamanda iddia ettiği gibi, trend bir kez daha değişti. Analiz şirketi 24 Haziran’da “15 Mayıs’tan bu yana ETF’ye günde ortalama 86.15 BTC olmak üzere toplam 3.446 BTC aktı” açıklamasını yaptı. Firmadan gelen daha yeni veriler yatırımcıların devam eden iştahını yeniden teyit ettiğinden, bu tek seferlik bir olay olarak görülmüyor. Sonuç olarak, Purpose Bitcoin ETF varlıklarını artırmaya devam etti ve şu anda 22.500 Bitcoin’in biraz altında. Bugünkü USD fiyatlarıyla bu büyük miktar 800 milyon dolara yakın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner