Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 100 Bin Dolara Ulaşacağını Söyleyen Modele Destek Geldi

Kripto para analisti PlanB, “stok akış” (S2F) fiyat tahmin modeli için önemli bir indikatör yayınladı.

Bitcoin’i BTC 100 Bin Dolara Ulaştıracak Modele Destek Yeni Bir İndikatörden Geldi

Kripto para analisti PlanB, “stok akış” (S2F) fiyat tahmin modeli için önemli bir indikatör yayınladı. Bu indikatör, 2021 yılında 100.000 dolara ulaşması beklenen Bitcoin’in (BTC) hedefe doğru yol aldığını doğruluyor.

Bitcoin (BTC) Hedefe Doğru İlerliyor

PlanB, 31 Mayıs’ta Twitter’da, Bitcoin (BTC) için bir fiyat tahmin modeli olan “stok akışı” (S2F) modelinde fiyat artışını gösteren kırmızı bir noktanın bulunduğunu doğruladı. S2F modeli, BTC’yi altın veya gümüş gibi bir emtia olarak ele alıyor ve toplam arzı dolaşımdaki arza kıyaslayarak değerlendiriyor.

Birçok kripto para analisti yarılanma etkinliğinin ardından BTC’de yükseliş öngörmüş olsa da, PlanB’nin modelinin doğrulama için ne zaman bir kırmızı nokta oluşturacağı merak ediliyordu. Bu modele göre, grafik 2021’in sonunda BTC fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını göstermektedir.

Stok Akış Modeli

Nisan ayında popüler kripto para analisti PlanB, yeni bir model olan S2F modelini (S2FX) kullandığını duyurdu. Yeni modelle BTC fiyat tahmini yapan analist, 2024 yılına kadar Bitcoin’in 288.000 dolar seviyesine ulaşacağını öngördü. Kripto para analisti Harold Christopher Burger da, aynı verileri 2025 yılına kadar bir ralliyi tahmin etmek için kullandı. Burger, bu modele dayanarak BTC fiyatının 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin etti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, stok akış modeline ilişkin bazı çekinceleri ifade ederek; modeli “rasyonelleştirilmiş saçmalık” olan diğer kripto para grafiklerinden biri olarak nitelendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner