Yükleniyor...

Bitcoin’i (BTC) Anahtar Likidite Bölgesi 11.000 Dolar Üzerine Taşıyacak

Kripto para piyasası bu hafta varlık fiyatlarını düşürmeye zorlayan satıcıların baskı sebebiyle ciddi bir düşüş yaşadı.

bitcoini btc anahtar likidite bolgesi 11000 dolar uzerine tasiyacak

Kripto para piyasası bu hafta varlık fiyatlarını düşürmeye zorlayan satıcıların baskı sebebiyle ciddi bir düşüş yaşadı.

Bu satış baskısının gücü, Ethereum (ETH) gibi bazı büyük altcoin’lerin muazzam kayıplar vermesine neden oldu. ETH 330 dolar seviyesine kadar gerilerken, Bitcoin (BTC) ise kısa bir süreliğine 10.000 doların altına düştü.

BTC yaşadığı kayıp sonrası, boğaların etkisiyle biraz da olsa toparladı ancak, varlığın önemli ölçüde yükselmesi için, destek seviyesinin sürekli olarak savunulması gerekiyor. 9.900 dolar seviyesinde verilen ateşli savunmanın mevcut fiyat aralığında da devam etmesi oldukça önemli.

Analistler şu anda piyasa için yükseliş görünümü sunuyor ve 9.000 doların üstünde yer alan bölgedeki likiditenin BTC’nin 11.000 dolar seviyesine tekrar dönmesine yardımcı olacağını belirtiyorlar.

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 10.177 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Lider kripto paranın son haftalarda karşı karşıya kaldığı muazzam satış baskısı, 10.000 doların altındaki çoklu düşüşleri katalizör etti, ancak her biri ağır alım baskısı tarafından yumuşatıldı. Bu, 9.000 doların üstündeki bölgeyi  lider kripto para için çok önemli bir destek seviyesi haline getirdi.

Boğalar sürekli olarak bu seviyede savunma yapabilirler ise yakın vadede BTC’yi çok daha yüksek seviyelerde görebiliriz ve BTC, son zamanda yaşadığı düşüşü bu şekilde telafi edebilir.

Analistlerin belirttiği gibi, Bitcoin’de kısa vadede bir yükselişin gerçekleşmesi için, alıcıların daha da güçlü bir şekilde savunma yapmaları gerekiyor. Ancak yaklaşan ABD seçimlerinin belirsizliği ve devam eden pandemi sebebi ile piyasalar halen riskli bir halde yer almaya devam ediyor. Bu sebep ile yatırımcıların yatırım yapmadan önce tüm riskleri göz önüne almaları oldukça önemli. Bu sayede yaşanılacak olası kayıpların önüne bir nebze de olsa geçilebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner