Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Fiyatını Yakın Vadede Neler Bekliyor?

Ethereum, son birkaç günde yoğun bir satış baskısı gördü.

bu analiste gore ethereum eth yakin vadede 295 dolar seviyelerine inebilir

Ethereum, son birkaç günde yoğun bir satış baskısı gördü. Kripto para birimi şu anda bu hareketi takiben istikrar kazanıyor, ancak satıcılar satış baskısını artırıyor gibi görünüyor. Bir analist, ETH’nin yakın vadede 295 dolara kadar düşebileceğini belirtiyor.

Bu aşağı yönlü hareket, son birkaç gündür fiyat hareketini sarsan satış baskısının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Ethereum dün 340 doların altına inmesiyle birlikte, son dönemdeki en yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düştü. Ancak bu düşüşlerin ardından oluşturduğu yukarı doğru ivme durmaya başlıyor, bu durum yakın vadede daha fazla olumsuzluğun yakın olduğunun bir işareti olabilir.

Bir analist, bu seviyedeki muazzam satın alma baskısının onu bariz bir orta vadeli fiyat hedefi haline getirdiğini belirterek; özellikle yakın vadede 295 dolara doğru bir düşüşe yöneliyor.

Bu düşük seviyelere düştüğünü varsayarsak, bu seviyenin güçlü bir şekilde savunulması ile; kripto para birimi yakın vadede önemli ölçüde daha yüksek seviyelere yolculuk başlatabilir.

Analistler, bu düşüşün ETH ve diğer büyük dijital varlıklarını, orta vadede önemli ölçüde sarsabilecek daha fazla bir düşüşün başlangıcına işaret edebileceğine inanıyor.

Bitcoin desteğini 10.000 dolarda kaybederse, muhtemelen bu durum Ethereum’u önümüzdeki günlerde veya haftalarda önemli ölçüde düşüren bir rüzgar yaratacaktır.

Vahşi Satış Baskısı

Ethereum, önde gelen kripto para birimi yakın zamandaki düşük seviyelerinden güçlü bir sıçrama yaşadıktan sonra daha düşük hareket etmeye hazırlanıyor. Popüler analist SmartContracter, ETH ile alakalı şu yorumlarda bulunuyor:

“Pazar genelinde vahşi bir satış var. Bence ETH  şu anda tüm zaman dilimlerinde en net olanı. Alçaklardan yukarı 5 dalganın şimdi tamamlandığına inanıyorum, 4h’de zirvelerden 5 dalga düşüşü ile doğrulandı, buradan yukarı hareket eden short arayacağım ve karşı trend olarak davranacağım.”

Analistin hazırladığı grafiğe göre ETH’de 300 dolara doğru ciddi bir düşüş yaşanabilir.

Kısa vadeli bir sıçrama beklentilerini doğrulayan, ETH vadeli işlemlerinin devam eden durumudur. Bir kripto türev takipçisi olan ByBt’e göre, önde gelen ETH vadeli işlem piyasalarının fonlama oranı şu anda biraz negatif.

ETH’de Ne Yaşanabilir?

Haberin yazımı itibariyle Ethereum şu anda 320 dolardan işlem görüyor.

Zincir içi ölçümler, son 24 saat içinde çok sayıda Ethereum’un borsalara yatırıldığını ve satış baskısını artırdığını gösterdi. Chainalysis’in ölçümlerine göre, Ethereum’un 31 Ağustos’ta kripto borsalarından fiat borsalarına akışı, yatırımcıların Ethereum’larını fiat karşılığında nakit olarak aldıklarını gösteriyordu.

Bitcoin (BTC) Belirleyici Olacak

Bitcoin ve Ethereum olumsuz tarafa geçirecek bir alanda yer alabilir. Kripto varlık piyasası analisti Cole Garner, kısa süre önce aşağıda görülen grafiği paylaştı. Bitfinex yatırımcılarının Bitcoin’in tablosundaki 8 bin 800 dolarlık bölge etrafında bir satın alma duvarı inşa etmeye başladığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner