Yükleniyor...

Büyük Kayıplar İle Birlikte DeFi Token’larının Geleceği Ne Olacak?

Bitcoin'in (BTC) 12 bin dolardan 10 bin dolara düşmesi en çok da DeFi token’larını etkiledi.

buyuk kayiplar ile birlikte defi token larinin gelecegi ne olacak

Bitcoin’in (BTC) 12 bin dolardan 10 bin dolara düşmesi en çok da DeFi token’larını etkiledi. Chainlink (LINK), Aave (LEND), yearn.finance (YFI), Compound (COMP) ve daha fazlası gibi popüler token’lar çift haneli kayıplarla karşılaşıyor.

Bununla birlikte, Binance ve Poloniex gibi kripto para borsaları, sektöre olan güveni gösteren DeFi varlıklarını listelemeye devam ediyor. Bitcoin’in 12 bin dolar seviyesinden 9 bin 900 dolarlık fiyat alanına son düşüşü, tüm kripto para piyasalarının büyük bir yara almasına neden olur. Ek olarak, XRP, Tether’e (USDT) 3. sırayı bir kez daha kaptırdı.

DeFi Token’ları Büyük Yara Aldı

Büyük kripto para birimlerinin yanı sıra, DeFi token’ları da, devam eden kripto piyasası satışından çok etkileniyor gibi görünüyor. ChainLink (LINK) ile başlayarak, dijital varlık, 50 günlük hareketli ortalamanın yanında olası bir sıçrama alanı olarak tanımlanan 12 dolarlık destek bölgesini kaybetti.

Popüler DeFi coin’i Yearn Finance (YFI) önemli bir düşüş yaşadı. Şu anki değeri, tüm zamanların en yüksek değeri olan 39 bin 300 dolardan yaklaşık %50 daha düşük. Çift haneli kayıplar sergileyen diğer DeFi token’ları arasında Synthetix (SNX), SushiSwap (SUSHI) ve Just (JUST) bulunuyor.

Analistler, Yearn.finance’ın (YFI) güçlü bir şekilde düzeltme yaşamasına rağmen avantajlı bir konumda kaldığını söylüyor.

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer en iyi dijital varlıklar gibi YFI, eski piyasalar yükselen dolar kuru tarafından ezildiği için son günlerde güçlü bir geri çekilme ile karşı karşıya kaldı. Merkezi olmayan kripto para, sert bir şekilde düşüş yaşadı. Ethereum tabanlı kripto para 40 bin dolarlık zirveye yaklaşmasında sonra son günlerde sert bir düzeltmeyle karşı karşıya kaldı.

Analistler, YFI’nin güçlü düşüş trendinden sonra büyümek için yeterli alanı olduğunu söylüyor. Bir blockchain analitik firması olan Santiment, kısa bir süre önce YFI’nin neden uzun vadeli bir perspektifte pozitif durumda kaldığını açıklayan bir tweet paylaştı. Şirket, Aave kullanıcılarının borç verme havuzuna YFI yatırdığını, kripto para birimi için sosyal hacmin güçlü kaldığını ve verilerin, kripto parayla büyük bir birikimin gerçekleştiğini gösterdiğini belirtti. Birleşimde çalışan tüm bu eğilimler, uzun vadede YFI’yi daha yükseğe çıkarabilir.

Kripto Para Borsaları DeFi Token’larını Listelemeye Devam Ediyor

Bununla birlikte, kripto piyasasındaki satışlara rağmen, Binance ve Poloniex gibi popüler borsalar sürekli olarak DeFi token’ları listeliyor.

Binance ile ilgili olarak, borsa Temmuz ayından bu yana aşağıdaki DeFi token’larını listeledi: Yearn Finance (YFI), Wrapped BTC (WBTC), Balancer (BAL), Curve Finance (CRV), Sushi (SUSHI), DFI.Money (YFII) , Tellor (TRB), Dia (DIA), Rune (RUNE) ve daha fazlası.

Poloniex ise Pearl Finance (PEARL), AlphaLink (ANK), JackPool.finance (JFI), Carrot Finance (CRT), Salmon (SAL), Corn (CORN), tBridge Token gibi birden fazla DeFi token listeleyerek benzer bir yol izledi.

DeFi token’larının Binance ve Poloniex tarafından sürekli listelenmesi, endüstrinin daha yeni başladığının kanıtıdır. Piyasa kayıpları sadece geçici olabilir, ancak DeFi token’larının toparlanması zaman alabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner