Yükleniyor...

Doğru Tahminleriyle Bilinen Trader, Bitcoin (BTC) İçin Ne Söylüyor?

Bitcoin, son birkaç hafta içinde yılın bugüne kadarki en yüksek seviyelerinden yaklaşık %20 düşüşle güçlü bir düzeltme geçirdi.

dogru tahminleriyle bilinen trader bitcoin btc icin ne soyluyor

Bitcoin, son birkaç hafta içinde yılın bugüne kadarki en yüksek seviyelerinden yaklaşık %20 düşüşle güçlü bir düzeltme geçirdi. Analistler, kripto para birimi için bir sonraki adımda bölünmüş durumda.

Birçoğu Bitcoin’in düzeltmeye hazır olduğunu çünkü ABD dolarının destek bulduğunu ve sıçrama geçirdiğini söylüyor. Tarihsel olarak doğru tahminler yapmış bir trader tarafından yapılan teknik bir analiz, bu beklentiyi doğrulamaktadır.

Analist, somut bir senaryo açıklamamakla birlikte, BTC’nin 2020’nin sonuna kadar düşmeye devam edebileceğini öne sürdü. Bu, Bitcoin’in güçlü bir sıçrama için ayarlanacağı ve ardından yukarı yönde devam edeceği bir yükseliş eğilimi olabilir.

Bir analiste göre; Bitcoin 9.000 dolara, bu seviyenin ardından da 8.000 dolara doğru hareket etmeye hazırlanıyor olabilir. Trader, BTC’nin düzeltmesinden sonra aşağıda görülen grafiği paylaştı ve makro direncin genişletilmiş bir konsolidasyon modeli için destek görevi görebileceğini belirtti.

dogru tahminleriyle bilinen trader bitcoin btc icin ne soyluyor

Bu tahmini yapan trader, yaptığı tahminlerde tarihler bakımından haklı çıktı.

Devam eden düşüşten önce trader, Bitcoin pazarının aşırı ısındığını ve beklentileri değiştirmek için konsolide olması gerektiğini fark ettiğini belirtti. 2019 yılında iken ayı piyasasında yıl sonunda fiilen görüldüğü gibi, o tarihte 6,400 dolar fiyat noktasında dibe vurulacağını tahmin etmişti.

Bitcoin Uzun Vadede İyi Bir Konumda Kalacaktır

Analistler, BTC bir düzeltmeyi sürdürse bile, uzun vadeli bir zaman çerçevesinde düşünüldüğünde iyi bir noktada kaldığını düşünüyor.

BitMEX CEO’su Arthur Hayes, kısa süre önce Bitcoin’in devam eden makro ekonomik ortamdaki potansiyeli hakkında yorum yaptı:

“Politikacılar çukurda beslenmeye devam etmek için kendilerini tahrif ettikçe, finans piyasaları kamçılayacak. Bunun maalesef dünyanın her yerinde herkesin hayatında kalıcı etkileri olacak. Kaosun dışında, daha fazla insan, merkezi otoriteye güvenmeyecek ve fiziksel kişilerini ve sermayelerini, yöneticileri tarafından kendilerine yapılan ahlaksız yıkımdan korumanın yollarını arayacak. Cep roketlerim hazır ve hazır. 加油 Altın ve Bitcoin. ” Mike Novogratz, Raoul Pal, Dan Tapiero ve sektördeki diğer yatırımcılar da dahil olmak üzere diğerleri de bu duyguyu tekrarladı. Federal Rezerv’ten Jerome Powell’ın yorumlarının BTC’nin büyüme potansiyelini güçlendirdiğine inanıyorlar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner