Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 5 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başında 12 bin dolarlık kritik seviyeyi aşmış fakat sert bir ret yiyerek düşüşe geçmişti.

bitcoin btc fiyat analizi 5 eylul 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta başında 12 bin dolarlık kritik seviyeyi aşmış fakat sert bir ret yiyerek düşüşe geçmişti. BTC önceki gün bu düşüşü sürdürmeye devam ederek 10 bin 500 dolarlık kritik destek seviyesinin de altına geriledi. Kripto para birimi CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada 10 bin 239 dolardan işlem görüyordu.

Analist Tanya Abrosimova’ya göre Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi, piyasanın gerginleştiğini gösteriyor. BTC / USD en düşük seviyeye henüz ulaşamadıysa da, teknik göstergeler düşüş sinyalleri gönderiyor.

Bitcoin (BTC), dün ve bugün yaşanan 10 bin doların altına kısa süreli bir düşüşün ardından 10 bin 239 dolardan el değiştiriyor. Lider kripto para birimi, son 24 saatte değerinin yaklaşık %2’sini tekrar kaybetti ve son birkça saatten bu yana hemen hemen aynı seviyelerde seyrediyor. Bitcoin’in pazar payı ise yazının yazıldığı sırada %57.8’di.

Spekülatörler Korkuyor

Korku ve açgözlülük endeksi, tüccarlar arasında artan endişeyi yansıtıyor. Piyasanın mevcut hissiyatını analiz eden endeks, Bitcoin’in fiyatı 1 Eylül Salı günü 12 bin dolardan 4 Eylül Cuma günü 9 bin 900 dolara düştüğü için birkaç gün içinde aşırı açgözlülükten korkuya geçti.

bitcoin btc fiyat analizi 5 eylul 2020
Korku ve Açgözlülük Endeksi

Analiste göre teknik açıdan, BTC / USD günlük SMA50’nin ve 13 Mart’ın en düşük seviyesi olan 3 bin 886 dolardan yükselen trend çizgisinin altına düştü. Bu düşüş sinyali, fiyatın en az 9 bin dolara kadar düşmeye devam edebileceğini gösteriyor. Bu psikolojik engel, Nisan ayının sonundan bu yana fiyatı destekleyen günlük SMA200 ile güçlendirildiği için ayıları yavaşlatma potansiyeline sahip. Bu arada, 11 bin dolara kadar kırılan trend çizgisinin üzerinde sürdürülebilir bir hareket, düşüş senaryosunu geçersiz kılacak ve 12 bin dolara doğru genişletilmiş bir iyileşme sağlayacaktır.

Kripto para dünyasının önemli isimlerinden Tone Vays ise BTC’nin 9 bin dolara gerileme ihtimali olduğunu söyledi. Analist BTC’nin 7 bine de gerileyebileceğini fakat 5 bin dolarlık tahminin pek de olası olmadığını ifade etti.

Yükseliş Yaşanabilir 

Popüler analist Crypto Michael, 10 bin dolar seviyesinin geri kazanılmasının yükseliş sağlayabileceğini ifade etti. Michael, şunları söyledi:

“Son olarak, düşük seviyelerde likidite alındı. 10 bin doların geri kazanılması, bir S / R değişimi ve aralığın yükseklerinin üzerinde likidite aramamız için çok muhtemel bir şans anlamına gelir. Bu, 10 bin 750 – 10 bin 900 dolara doğru bir sıçrama için uygun olur ve piyasaların çoğu %25-40 oranında yükselir.”

Analistlere göre eski piyasaların rekor bir ralli sonrasında güçlü bir düzeltme geçirmesi nedeniyle Bitcoin’in de son birkaç gün içinde güçlü bir düşüş kaydetti. Analistler, varlığın uzun vadeli grafiğinin ve temellerinin takdir edilemeyecek kadar çarpık kaldığını belirttiği için, Bitcoin makro ölçekte yükselişini sürdürüyor.

Analist Aayush Jindal’a göre Bitcoin fiyatı, 11 bin 200 ABD Doları ve 11 bin ABD Doları civarında ana desteğin üzerinde kalamadı. Sonuç olarak, BTC ciddi bir düşüş yaşadı ve hatta 10 bin dolarlık destek bölgesine geriledi. BTC, şu anda kayıpları düzeltmeye çalışıyor ancak yine de önümüzdeki seanslarda yeni bir düşüş yaşayabilir.

Analiste göre benzer şekilde, çoğu büyük altcoin keskin bir şekilde düştü ve Ethereum, XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, EOS, XLM, LINK ve ADA da dahil olmak üzere kripto para birimleri önemli yükseliş trend desteklerini kırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner