Yükleniyor...

Bitcoin’i (BTC) Kötüye Kullanarak Dolandırıcılık Yaptılar! İşte İstanbul Merkezli Operasyonun Detayları

İstanbul'da bir dolandırıcılık şebekesi, insanları kandırarak kazanç sağlamaya başladı.

bitcoin 5

İstanbul’da bir dolandırıcılık şebekesi, insanları kandırarak kazanç sağlamaya başladı. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise bu şüphe üzerine bir çalışma başlattı. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre ekipler, bir şebekenin dijital para sistemi kurarak insanları yatırımla kazanç sağlama vaadiyle kandırdığını daha sonra ise katılımcıların hesaplarını bloke ederek Bitcoin’leri (BTC) kendi hesaplarına aktardığını ortaya çıkardı.

Söz konusu soruşturma kapsamında ekipler İstanbul merkezli 3 ilde operasyon düzenleyerek, dolandırıcılık şebekesinde bulunan 9 kişiden 8’ini yakaladı. Bu kişilerin yaklaşık 12 milyon lira değerindeki Bitcoin’i kendi hesaplarına aktardığı ifade edildi.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği bilgisi gelirken, firari olan zanlı için yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner