Yükleniyor...

Bitcoin’in 2024’e Kadar Sıfır Emisyona Ulaşması Hedefleniyor

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin'in (BTC) 2024 Aralık'a kadar sıfır emisyona ulaşması bekleniyor.

Bitcoinin 2024e Kadar Sifir Emisyona Ulasmasi Hedefleniyor

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin‘in (BTC) 2024 Aralık’a kadar sıfır emisyona ulaşması bekleniyor. Bitcoin, bu hedefi gerçekleştirebilirse bunu başaran ilk parasal sistem olacak.

Bitcoin için bu projeksiyon BatCoinz’nin yaptığı bir araştırma sonucu sunuldu.

Bitcoin Yenilenebilir Enerjiyle Sıfır Karbon Hedefine Yakın

Bitcoin madenciliği enerji harcaması sebebiyle uzun bir dönem eleştirilerin odağındaydı. Bunun üzerine büyük madencilik firmaları bu konu hakkında bazı girişimlerde bulundu ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını artırmaya başladı. Bitcoin’in 2024 Aralık’a kadar sıfır emisyon hedefine ulaşabilirse ve bunu başaran ilk para birimi olacağı BatCoinz tarafından paylaşıldı. BatCoinz‘in paylaştığı bu veri Bitcoin’in bu hedefi ilk başaran olabileceğini gösteriyor.

bitcoin 1

BatCoinz’nin yaptığı araştırmaya göre Bitcoin’in karbon emisyonu şu an yüzde 62.4 düzeyindeyken açıklanan sıfır karbon projeleriyle Mart 2023’e kadar bu oranın yüzde 72.7’ye ulaşması bekleniyor.

Raporda konu hakkında şöyle deniyor:

Enerji olarak havalandırılmış metan kullanan Bitcoin madenciliğinin, gaz kaynaklı madenciliğin (6.9 MW/ay) büyüme oranının sadece yüzde 83’ü oranında büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Bu daha mütevazı büyüme oranına dayanarak tahminimiz, Bitcoin ağının 2024’ün 4. çeyreğinde tamamen karbon nötr hale geleceğini yönünde

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner