Yükleniyor...

Elon Musk, CZ’yi Taklit Eden Hesaplardan Şikayetçi

Tesla CEO'su Elon Musk, Twitter yorumlarının çoğunun kripto para botlarıyla dolu olmasından şikayetçi oldu.

Elon Musk CZyi Taklit Eden Hesaplardan Sikayetci

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter yorumlarının çoğunun kripto para botlarıyla dolu olmasından şikayetçi oldu.

Musk, Twitter ile olan yasal çekişmesinden önce sık sık kripto dolandırıcılığı sorununa işaret ediyordu. 2018 yılında Ethereum spam robotlarından şikayet etmeye başladı ve sorun Binance CEO’sunu taklit eden hesaplarla devam ediyor.

Elon Musk, Twitter’daki Taklit Hesaplardan Şikayetçi Oldu

Elon Musk, Twitter üzerinden yorumlarının çoğunluğunda Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun (CZ) taklit hesapları yer alan bir görüntü paylaştı.

Şikayetçi olduğunu belirten tweette Musk, “Yorumlarımın yüzde 90’ı bot” diyerek, taklit kripto para hesaplarını hedefine aldı. Gerçek CZ ise Musk’ın şikayetine yanıt verdi ve tweetinin tek gerçek olduğunu söyledi.

Twitter yönetim kurulu, Musk’ın sosyal medya devini Haziran ayında 44 milyar dolara satın alma teklifini onayladı. Ancak Temmuz ayında Musk, Twitter’ın spam botlarının sayısını doğru bir şekilde bildirmediğini iddia ederek satın almayı iptal etti.

Musk’ın şu anda Twitter ile zorlu bir hukuk savaşında olması nedeniyle bu tarz hareketlerde bulunmasının pek de tesadüf olmadığı belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner