Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 10.500 Dolara Düşmesinin Arkasındaki Üç Temel Neden

Bitcoin, Pazartesi günü yüzde dörtten fazla bir düşüşle Bitstamp borsasında 10.

Bitcoinin BTC 10.500 Dolara Dusmesinin Arkasindaki Uc Temel Neden

Bitcoin, Pazartesi günü yüzde dörtten fazla bir düşüşle Bitstamp borsasında 10.500 dolara düşerek yeniden soru oklarını üzerine çekti. Haberin yazımı esnasında ise 10.370 dolardan işlem gören varlık, yatırımcılara yön neresi diye düşündürüyor.

Trend belirleyici kripto para biriminin piyasa değeri, son 24 saat içinde 7 milyar dolarlık bir kesinti yaptı.

Bununla birlikte, Bitcoin’in tüm kripto pazarındaki hakimiyeti, altcoinler çok daha keskin bir satışın ortasında olduğu için, birkaç haftanın en yüksek seviyesi olan yüzde 58,9’a tırmandı.

Bitcoin’in Geri Çekilmesinin Arkasındaki Üç Ana Neden

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju‘ya göre, 17 Eylül’den beri balinalardan gelen döviz mevduatı sayısı artıyor. Bu tür büyük ticaretler elbette, BTC üzerinde çok fazla baskı oluşturuyor.

CryptoQuant, büyük yatırım sahiplerinin coin’lerini borsalara ne zaman taşıdığını tespit etmek için en büyük mevduatlar ile günlük girişlerin geri kalanı arasındaki oranı belirleyen bir ölçüm geliştirdi ve şöyle dedi:

“Borsa Balina Oranı, her bir değişim gününe göre ilk 10 girişin toplam girişe göreceli boyutudur. Tüm borsalar için ağırlıklı ortalamayı kullandım.”

Dow’un yüzde 600’ün üzerinde değer kaybetmesiyle ABD hisse senedi piyasaları da Pazartesi günü düşüş kaydetti. Banka hisse senetleri, sızdırılan FinCEN dosyalarının kara para aklamayı engellemediğini ortaya çıkardıktan sonra darbe aldı.

Yatırımcılar ayrıca önde gelen Yargıç Ruth Bader Ginsburg’un ölümünün ardından ortaya çıkan Yüksek Mahkemenin davayı onayıp onamayacağı durumlarını da yakından izliyorlar.

Ayrıca altın yüzde iki düşüşle 1.913 dolara gerilerken, ABD Doları Endeksi (DXY) yüzde 0.63 artarak 93.00 civarında sabitlendi.

Altcoin’ler İçin Kan Banyosu

Her zamanki gibi, altcoinler Bitcoin’den önemli ölçüde daha sert kayıplarla karşı karşıya kaldılar; Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK) sırasıyla yüzde 9 ve yüzde 14 düştü.

DeFi sektöründen gelen uğultulu kripto paralar düpedüz yıpranıyor – yearn.finans (YFI), Aave (LEND) ve Uniswap (UNI), İlk 100’de yüzde 20’nin üzerinde düşüş gösteren en büyük altcoin’ler oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner