Yükleniyor...

“Bitcoin’in (BTC) 10 Bin Doların Üzerine Çıkma İhtimali Yüzde 90”

Son üç haftadır teknik grafikteki hemen hemen her indikatör, Bitcoin'de bir fiyat düşüşüne işaret ediyor.

Bitcoinin BTC 10.000 Doların Üzerine Çıkma İhtimali Yüzde 90”

Son üç haftadır teknik grafikteki hemen hemen her indikatör, Bitcoin’de bir fiyat düşüşüne işaret ediyor. Tüm bu sinyaller, Bitcoin’in 10.000 doların üzerinde işlem yapmak için en iyi konumda olduğunu gösteriyor. Ocak ayında, Bitcoin 3.000 doların altına düştükten sonra fiyat tahminleri aşırı derecede yükseldi, korku ise piyasaya hakim oldu.

Analistler ve trader’lar aşağı yönlü bir hareket düşünmeseler de, Bitcoin’in ne zaman yükseleceği ya da düşeceği konusunda pek net değillerdi. Ancak son üç hafta içinde yaşanan eğilim, piyasaya daha fazla güven getirdi.

Bir kripto para birimi analistine göre, Bitcoin’in Ağustos ayında 10.000 doları aşma olasılığı %90’dır. Bu konuda paylaştığı tweet’e bağlı olarak analist, bir fiyat tahmininde bulundu. Analiste göre BTC, %90 oranında 10.000 doları geçecek; %10 oranında ise 10.000 doların altında kalacak.

Bitcoin (BTC) Durgunluğu Altcoin’leri Alevlendirdi

Diğer analistler tarafından gözlemlendiği gibi altcoin piyasasındaki istikrar da bir fiyat artışının yaklaşmakta olduğuna dair büyük bir işaret. Altcoin’lerin yakın zamanda kazançları görmeyi bırakması beklenmiyor. Aslında birçok trader ve analist, altcoin sezonunun bu ay başladığına ve Bitcoin önemli bir fiyat hareketi yapana kadar bir ay boyunca devam edebileceğine inanıyor. Bitcoin’i 9.300 dolar ve 9.400 dolar direnç seviyelerinde karşılayan güçlü reddetmeler, Bitcoin’in en büyük zorluklarından biri oldu.

Görünüşe göre, alıcılar 9.200 dolar aralığında tutacak kadar ivme kazanmadılar ancak yüksek hacimli bir kıvılcım Bitcoin’i iyi bir konuma getirebilir. Bitcoin’in hakimiyet oranı %64’ten yaklaşık %62’ye düştü, şu anda toplam piyasa değeri 260.5 milyar dolar. Bu tablo Bitcoin’in hala umut verici bir aşamada olduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner