Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) 2009 Yılında Nasıl Yorumlar Aldığını Merak Ediyor musunuz?

Bitcoin ve Kripto Para Borsası Coinbase'den Zach Segal, Twitter'da bir gönderi paylaşarak, Bitcoin'in (BTC) 2009 yılında Hacker News'ta nasıl yorumlar aldığından bahsetti.

bitcoinin btc 2009 yilinda nasil yorumlar aldigini merak ediyor musunuz

Bitcoin ve Kripto Para Borsası Coinbase’den Zach Segal, Twitter’da bir gönderi paylaşarak, Bitcoin’in (BTC) 2009 yılında Hacker News’ta nasıl yorumlar aldığından bahsetti.

Bir ekran görüntüsü paylaşan Segal, Bitcoin’in 2009 yılında ilk Hacker News sunumunda sadece 5 olumlu oy ve 3 yorum aldığını dile getirdi. O yorumların ana düşüncesi ise şu şekildeydi:
  • Bu asla işe yaramayacak.
  • Bu dünyayı değiştirebilir.
  • Anlamadım.

Segal, o zamandan bu zamana geçen 10 yılı hızlıca ileri sardığımızda durumun ne kadar değiştiğini, artık kripto para biriminin piyasa değerinin neredeyse 1 trilyona ulaştığını ve bundan alınacak dersler olduğunu dile getirdi.

Yorumların Detayları

Peki bahsi geçen bu yorumlarda tam olarak hangi ifadeler kullanıldı? Gelin birlikte bakalım:

  • Bu son derece sevimli bir fikir ama kesinlikle insanların bu para birimine inanması mümkün değil.
  • Harika, bu nihayet durgunluğu sona erdirebilir. Dijital ortamda çalışan ve yaşayan insanlar, zorunlu çevrimdışı vergiler yerine dijital para kullanmalı ve bağışlarla başkalarına yardım etmelidir.
  • Bunun mantığına kafamı vermede sorun yaşıyorum.

İlk yorumu okuduktan sonra günümüze baktığımız zaman aslında hiçbir şeyin sanıldığı kadar imkansız olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner