Yükleniyor...

Son 24 Saatte %100 Yükselen Kripto Para Birimi Dodo (DODO) Nedir, Ne İşe Yarar?

Dodo (DODO) son 24 saatte %100 oranında artış yaşadı.

DODO Exchange

Dodo (DODO) son 24 saatte %100 oranında artış yaşadı. Kripto para birimi gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.57 dolara ulaştı.

DODO Nedir?

DODO, herkese platform içi likidite sağlamayı hedefleyen bir projedir. Dodo’nun kripto parası olan DODO, yatırımcılara düşük maliyetle belli menkul kıymetlerin alınmasını sağlar.

DODO, benzersiz proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması, otomatik piyasa yapıcılardan (AMM) daha iyi likidite ve fiyat istikrarı sunmayı amaçlayan Çin merkezli bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü ve zincir üstü likidite sağlayıcısıdır.

PMM fiyatlandırma mekanizması, varlıklar için son derece doğru piyasa fiyatları toplamak için oracle’ları kullanır. Ardından, likidite sağlayıcılarının (LP) portföylerini istikrara kavuşturmak, fiyat düşüşünü azaltmak ve arbitraj ticaretine ödül olarak izin vererek süreksiz zararı ortadan kaldırmak için bu fiyatlara yakın yeterli likidite sağlar.

DODO ayrıca, ihraççıların yalnızca kendi tokenlerini yatırmasını gerektiren İlk DODO Teklifi (IDO) aracılığıyla ücretsiz bir ICO listelemesine sahip yeni kripto projelerine de hitap ediyor.

DODO’nun akıllı sözleşmesi, Ethereum ağında bir ERC20 token’ı olarak çalışıyor.

DODO Ne İşe Yarar?

Likidite Protokolü

Dodo protokolü, proaktif piyasa yapıcı (PMM) algoritması kullanarak sermayenin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar.

Kontrat Tarafından Sağlanan Likidite

DODO’nun kontratlar tarafından sağlanan likiditesinin özelliği, merkezi borsaların likidite sağlama özelliğiyle eşdeğerdir.

Fiyat Keşfi

DODO’nun giriş maliyetlerinin düşüklüğü ve zahmetsiz token dağıtımı özellikleri, kârın düşük hacimli işlemlerden alınmasına olanak tanıyor.

Sık Sorulan Sorular

PMM Nedir?

PMM, ileri fiyatlama formülü ile beraber kontrat tarafından likidite sağlayan algoritmadır. Yatırımcılara daha az fırsat kaçırma olanağı sağlar.

Geçici Kayıp Var Mı?

DODO platformundaki kayıplar, otomatik piyasa yapıcılarla (AMM) karşılaştırıldığı zaman daha az. Platformda menkul kıymetlerin yeniden dağıtımından kayıplar oluşmuyor.  Ama yatırımcıların piyasa ve envanter risklerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Token Yatırmam Gerekli Mi?

Hayır, çünkü DODO her miktar için likidite sağlıyor. Sadece elinizdekileri yatırırsınız. Tek bir hesap sayesinde yatırımcılar piyasa yapım koşullarını oluşturabilir.

DODO’yu (DODO) Nereden Satın Alabilirsiniz?

DODO MXC.com, L Bank ve BiKi, Gate.io ve ayrıca 1Inch,Uniswap V2, Mooniswap ve Dodo gibi merkezi olmayan borsalarda (DEX) işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner