Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Enerji Tüketimi Artık Çek Cumhuriyeti’ninkine Eşit 

TV sunucusu Max Keiser, Bitcoin'in hızla yükselen hashrate'inin en büyük iki çatalı olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) için iyi bir durum olmadığına inanıyor.

btc enerji tüketimi çek cumhuriyetine eşit

TV sunucusu Max Keiser, Bitcoin’in hızla yükselen hashrate’inin en büyük iki çatalı olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) için iyi bir durum olmadığına inanıyor.

“Bitcoin’in hashrate’inin yükselmesi ATH, BCH & BSV için kötü bir alamet. Yükselen BTC hashrate’i aynı zamanda, fiat para biriminin var olma yeteneğini ortadan kaldıracak olan protokolün inanılmaz bir hırsı olduğunu gösteriyor.”

Bitcoin Hashrate’i Yeni Bir Zirveye Ulaştı

Bitcoin’in yedi günlük ortalama hashrate’i kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 135 EH / s’ye ulaştı. Sadece bir ayda yüzde sekizden fazla arttı.

Hash rate: yeni kripto paralar üretmek için saniyede ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu gösteren önemli bir ağ ölçüsüdür.

Hash rate ne kadar yüksekse, ağ potansiyel saldırılara karşı o kadar dayanıklı hale gelir. Bu nedenle, Bitcoin’in çatalları orijinal coin’in hashrate’ini geçmek için yarışıyor, ancak bu beyhude bir çaba.

Bitcoin Cash’in hash rate’i aslında geçen ay yüzde 11 düşüşle 2,3 EH/s’ye düştü ve toplam hesaplama gücünün yüzde 1,29’unu oluşturdu. BCH, 2 EH/s’nin biraz üzerinde olduğundan daha da önemsizdir.

Bu arada, BCH / BTC çifti son zamanlarda bir kez daha tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı ve bir zamanlar lider kripto para birimini devirmekle tehdit eden en büyük Bitcoin çatalının korkunç durumunu gözler önüne serdi.

Bitcoin’in Enerji Tüketimi Artık Çek Cumhuriyeti’ninkine Eşit 

Bitcoin’in enerji tüketimi büyük bir hızla artıyor ve şu anda Çek Cumhuriyeti ile aynı seviyede.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, en iyi kripto para birimi aynı zamanda tüm Lüksemburg’un ürettiği kadar e-atıktan da sorumlu.

Ancak Keiser, bu durumda amaçların araçları haklı çıkardığına inanıyor:

“Bitcoin, küresel enerji şebekesini çalarak küresel ekonomiyi yeniden şekillendiriyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner