Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Fiyatı 6.800 Dolar Seviyesine Dalış Yaptı

Lider kripto varlık Bitcoin (BTC), hafta sonu 7.

bitcoinin fiyati 6800 dolar seviyesine dustu

Lider kripto varlık Bitcoin (BTC), hafta sonu 7.200 dolar seviyesine yükseldikten sonra, korona virüsün tahrip ettiği küresel pazarlar ile birlikte düştü. Yazım itibari ile 6.849 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin, şu anda 6.700-6.800 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor.

Bitcoin’de yaşanan bu son zayıflık, uzun vadeli hareketini de etkiledi diyebiliriz. Sadece son 10 saat içerisinde, yaklaşık 40 milyon dolar değerinde Bitcoin tasfiyesi gerçekleşti. Bu durum da fiyat düşüşünü hızlandırdı diyebiliriz. Diğer bir yandan ise, Bitcoin vadeli işlem piyasasına olan ilgi oldukça arttı. Bunun sebebi olarak ise, tüccarların zararlarını kurtarma çabaları olarak gösteriliyor.

Bitcoin, S&P 500 ve Petrol ile Birlikte Düşüyor

Bir kez daha Bitcoin fiyat hareketinin, şu anda petrol fiyatlarının düşmesinden oldukça etkilen ABD borsa piyasasının bir türevi olduğu anlaşılıyor. S&P 500 ile uzun süredir korelasyon halinde çalışan lider kripto varlık, borsalarda yaşanan düşüşlerin devam etmesi durumunda, fiyat hareketinde dalgalanmalar yaşayacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner