Yükleniyor...

Ethereum (ETH) İçin Tehlike Çanları Çalıyor!

Ethereum'da (ETH) son günlerde yaşanan yükseliş zayıflıkları, 2021 sonuna kadar bu şekilde giderse, ikinci en büyük kripto varlık 40-50 dolar seviyelerine kadar düşebilir.

ethereum icin tehlike canlari caliyor

Ethereum’da (ETH) son günlerde yaşanan yükseliş zayıflıkları, 2021 sonuna kadar bu şekilde giderse, ikinci en büyük kripto varlık 40-50 dolar seviyelerine kadar düşebilir. Ethereum’da, Bitcoin (BTC) gibi diğer kripto varlıklar ile birlikte momentumunu kaybediyor.

Ethereum’da yaşanan bu zayıflık, Bitcoin ile doğrudan ilişkili gibi görünüyor ve kripto piyasasının tanınmış analistlerinden bazıları, ETH için ciddi düşüşlerin gerçekleşebileceğini hatta 40-50 dolar seviyelerine inebileceğini belirtiyor.

Yazım sırasında 172 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum’da, 190 dolar seviyesinden red yemesinin hemen ardından düşüş trendi başladı. 190 dolar seviyesinde yaşanan reddetme, boğaların kripto varlığı yukarı taşımak için yeterli güce sahip olmadığını gösteriyor. Bu zayıflık Bitcoin’in 7.000 dolarlık desteği ile oldukça benzerlik gösteriyor.

Twitter’da Escobear ismi ile tanılan kripto varlık analisti Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Ethereum’da yaşanan her sıçrama hareketinin, uzun vadede güç kaybetmesine yol açtığını belirtti. Yaşanan bu sıçramalar ve arkasından gelen redler kripto varlığı 40-50 dolar seviyesine getirebilir dedi.

https://twitter.com/TraderEscobar/status/1252091425300201472

Ethereum’da gerçekleşmesi beklenen bu potansiyel düşüş, yüksek ihtimal kripto piyasasından bağımsız olmayacak ve önümüzdeki aylarda toplu bir düşüş görmemize neden olabilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner