Yükleniyor...

6 Yıl Önce 1000 Dolar Değerinde Ripple Almış Olsaydınız, Şimdi Değeri Ne Olurdu?

Ripple (XRP) özellikle son birkaç yıldır çok da iyi performans göstermiyor.

2014 yılında ripple almis olsaydiniz simdi ne olurdu

Ripple (XRP) özellikle son birkaç yıldır çok da iyi performans göstermiyor. XRP tüm zamanlarının en yüksek seviyesi olan 3.30 dolar seviyesinden, Mart ayında piyasalarda yaşanan çöküş ile birlikte 0.11 dolar seviyesine kadar geriledi. Yazım itibari ile Ripple 0.189 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yine de tüm bu düşüşlere rağmen belirli bir yıl önce XRP almış olsaydınız halen kârda olabilirdiniz.

Kripto varlık tüccarı Credible Crypto geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Ripple’da yaşanan tüm bu düşüşe rağmen, uzun vadede bakıldığında lider kripto varlık Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini söyledi.

Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi Ripple 2014 yılından itibaren, %67.000 artış gösterirken, Bitcoin ise aynı tarihten itibaren %40.000 artış yaşadı.

Bu grafiği en net şekilde açıklamak gerekirse, 2014 yılında 1.000 dolar ödeyerek alacağınız Ripple, günümüzde 67.000 dolar değerine ulaşacaktı. Ülkemizdeki dolar artışı da göz önüne alındığında TL bazında inanılmaz kazançlar elde edebilirdiniz.

Bu değerler Ripple’ın kötü zamanları olarak adlandırdığımız günümüz fiyatına göre hesaplandı. 2014 yılında 1.000 dolar verilerek alınan XRP, boğa piyasanının zirvesinde satılsaydı 941.000 dolar değerinde olacaktı.

Durum her ne olursa olsun Credible takipçilerine, Ripple’ın halen geleceği parlak bir yatırım olduğunu belirtti.

Ancak kripto piyasasından bazı analistler ise, Ripple’ın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı seviyeden itibaren tüm kazanımlarını kaybedeceği söylüyor. Popüler kripto analistlerinden birisi paylaştığı grafik hakkında yorum yaparken;

“Bu muhtemelen paylaştığım en korkunç grafik. Ripple’ı korumak istemem” açıklamasını yaptı.

Bu korku, emtia tüccarı Peter Brandt tarafından da tekrarlanarak, Ripple’ın tüm kazanımlarını kaybetmemesi için olan destek seviyesi oldukça zayıf söyleminde bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner