Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin'in (BTC) Fiyatı Ayıların Kontrolüne Geçebilir

Bitcoin’in (BTC) Fiyatı Ayıların Kontrolüne Geçebilir

Bitcoin’in (BTC) 19 Ocak’taki yüzde sekiz düşmesinin boğalar için yeterince iç karartıcı olması yetmezmiş gibi şimdi de, yeni tüm zamanların en yüksek seviyesinin görülmesini geciktirebilecek başka bir model ortaya çıktı. Aşağıdaki grafikte yer alan modelin doğrulanması durumunda en büyük kripto para 2020 yılı boyunca ayıların kontrolü altında kalabilir.

Bitcoin (BTC) Ayıların Kontrolüne Geçebilir

Twitter’daki kripto para analisti NebraskanGooner, Bitcoin’in mevcut fiyatının alışılmadık bir şekilde 2014 ayı piyasasına benzediğini ve en büyük kripto parayı bir yılda 931 dolardan 310 dolara götüren fiyat hareketi ile tutarlı olduğunu belirtti.

Bitcoin bu yıl aynı modeli takip edecek olursa, fiyatı Kasım ayına kadar 4.000 doların altına düşebilir. Bu da önümüzdeki yarılanmanın Bitcoin fiyatını potansiyel olarak bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine getirebileceğine inananlara büyük bir darbe olabilir.

NebraskanGooner, Bitcoin’in fiyatının 25 Eylül’de yüzde 20’den fazla düşmesinden hemen önce, 20 Eylül’de bu iki zaman dönemini karşılaştıran fraktal analizini yayınlamıştı. Analizdeki gibi Bitcoin 6.000 doların altına düşmese de (dip 6.400 dolardı) bu grafiği takip edenler en büyük kripto paranın 2019’un dördüncü çeyreğindeki fiyat hareketlerini doğru bir şekilde tahmin edebilme şansı buldular.

Bitcoin (BTC) Boğa Koşusu

2013’ten beri tüm Bitcoin döngülerini doğru bir şekilde tahmin eden efsane trader “masterluc”, Bitcoin fiyatının 2020’de 70.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi beklenen fiyat düzeltmesi 2019’un Aralık ayında Bitcoin’in 6.400 dolara düşmesiyle gerçekleşti.

Fundstrat’tan Tom Lee de 2020’nin Bitcoin için 2019’dan daha iyi bir yıl olacağından emin. Lee, jeopolitik gerilimlerin, yarılanma etkinliğinin ve kurumsal benimsemenin bir araya gelmesinin Bitcoin için büyük bir boğa koşusuna neden olacağını düşünüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Metin Karaduman
Metin Karadumanhttps://www.coinkolik.com
1987 yılında İstanbul’da doğan Metin Karaduman, Sakarya Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde yüksek lisansını tamamlayan Metin, İstanbul Üniversitesinde doktora eğitimine devam ediyor. Blockchain ile tanışıp Bitcoin ve kripto paralara hayran olan Metin, en katı savunucularından biri haline gelerek yeni teknoloji hakkında okumayı, yazmayı ve konuşmayı seviyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

775BeğenenlerBeğen
197TakipçilerTakip Et
12,171TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar