Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Mevcut Konsolidasyonu Daha Ne Kadar Sürecek?

Bitcoin'de (BTC) bu hafta görülen 9.

bitcoin konsolidasyonu

Bitcoin’de (BTC) bu hafta görülen 9.500 dolarlık seviyeden reddin ardından, lider kripto para varlığı tekrardan yatay ticaretini devam ettirdi.

Henüz herhangi bir önemli destek seviyesinin altına inmemiş olsa da, daha önce kurulmuş olan 9.000 ile 9.300 dolar arasında yatay ticaretinden de ayrılabilmiş değil. Bitcoin’de bir sonraki trendin, 9.000 dolar seviyesinden sonra nasıl bir tepki vereceğine bağlı olduğuna dair güçlü olasılıklar mevcut.

Bazı analistlere göre BTC’nin kontrolü şu an da boğaların elinde ve boğalar Bitcoin’in yana olan ticaretinden mevcut durum için memnun.

Yazım sırasında 9.215 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için bu seviye, son birkaç haftadır yer aldığı bölge. Alıcılar bu seviyenin altındaki olası bir düşüşe karşı savunma yapmaya devam ediyor. Bunun nedeni ise mevcut BTC fiyatı ile 9.000 dolar seviyesi arasında çok fazla desteğin bulunmaması. Ayrıca lider kripto varlığın bu seviyeden yaşayacağı olası bir kırılmanın, yeni trendin yönünü belirleme olasılığı da oldukça yüksek.

Bitcoin’in 9.000 dolarlık destek seviyesinin hayati önem taşıdığını belirten başka bir analist, çoğu trader’ın şu anda kârlı olduğunu ve hareketli kârların henüz hareketli kayıpları geçmediğini de belirtti. Bu durum BTC’in fiyatının yeni bir haç gerçekleşene kadar her iki türlü de eğilime geçebileceğine dair bir işaret olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner