Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Ortalama Günlük İşlem Hacmi Apple’ınkinden Daha Yüksek

Kripto para birimleri ana akımda daha yaygın olarak kabul edilir hale geldikçe önemli jeopolitik değişikliklerin etkisi altında işlem hacimleri istikrarlı bir artışa tanık oluyor.

apple bitcoin btc.jpg

Kripto para birimleri ana akımda daha yaygın olarak kabul edilir hale geldikçe önemli jeopolitik değişikliklerin etkisi altında işlem hacimleri istikrarlı bir artışa tanık oluyor. Son zamanlarda bu büyüme, Apple’ı (NASDAQ: AAPL) yaklaşık %60 oranında aşan ortalama günlük işlem hacmiyle en belirgin şekilde Bitcoin (BTC) tarafından deneyimlendi.

Finbold tarafından elde edilen verilere göre, 9 Mart 2022’ye kadar gözlemlenen bir aylık dönemde ortalama günlük işlem hacmi 15.6 milyar dolar oldu. Bu hesaplamalar, YCharts verilerine göre 94 milyona ulaşan Apple hisselerinin günlük/seans başına ortalama işlem hacmine ve gözlemlenen 30 günlük dönemde AAPL’nin 166.07 dolar olan ortalama fiyatına dayanmaktadır.

Verileri karşılaştıracak olursak 30 günlük dönemde Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacmi 24.73 milyar dolardı. Daha kesin olmak gerekirse, bu, Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacminin Apple’ınkinden tam olarak %58,42 daha yüksek olduğu anlamına gelir. Apple’ı geride bırakan günlük işlem hacmine ek olarak, Bitcoin son zamanlarda bir fiyat artışı da yaşadı. Finbold tarafından daha önce bildirildiği gibi, fiyatı 9 Mart’ta 42.000 doları aştı. Yine de bu seviyeden sonra bir miktar geri çekilme gerçekleşti.

CoinMarketCap verilerine göre, yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 39.200 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner