Yükleniyor...

Elrond, Ödeme Şirketi Twispay’i Satın Aldı

Elrond, ödeme şirketi Twispay’i satın aldı.

elrond odeme sirketi twispayi satin aldi 6

Elrond, ödeme şirketi Twispay’i satın aldı. Proje böylece, Romanya Ulusal Bankası tarafından verilen e-para ihraç onayına da sahip olmuş oldu.

Ölçeklenebilirlik odaklı bir birinci katman blokzinciri olan Elrond, satın alımlarına devam ediyor. Yakın zamanda ödeme ağ geçidi Utrust’u satın alan Elrond, şimdi de ödeme firması Twispay’i satın aldığını duyurdu. Proje bu hamlesi ile Romanya Ulusal Bankası’nın e-para ihraç etme onayı da almış oldu.

Elrond CEO’su Beniamin Mincu, hamlenin Avrupa merkez bankası için “dönüm noktası” olduğunu söyledi. CoinDesk’e verdiği röportajda Micu şu ifadeleri kullandı:

”Bu, merkez bankalarının bir kontrpuandan kripto alanına, daha tarafsız ve hatta potansiyel olarak olumlu bir noktaya geçebileceğini gösteriyor… Romanya Merkez Bankası ile örneğin yasal ve uyumlu bir şekilde stablecoinler oluşturmamızı sağlayacak e-para lisanslı bir kurum edinme konusunda odaklanmış görüşmeler yapıyoruz.”

AB kuralları uyarınca, lisans Elrond’un Avrupa Birliği, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç genelinde e-para hizmetleri yürütmesine izin verecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner