Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Piyasa Değeri, Meta’yı Solladı!

Güncel durum itibariyle BTC'nin piyasa değeri, Facebook ve Instagram'ın sahibi Meta şirketini geçerek onbirinci sıraya yükseldi.

btc

Güncel durum itibariyle BTC’nin piyasa değeri, Facebook ve Instagram’ın sahibi Meta şirketini geçerek onbirinci sıraya yükseldi.

BTC’nin piyasa değeri, piyasa değerine göre en iyi varlıklar arasında elektrikli araç üreticisi Tesla’ya yaklaştı. Dünyanın en popüler şirketlerinden olan Meta’yı piyasa değeri anlamında sollayan BTC, global anlamda dikkatleri üzerine topladı. Silicon Valley Bank’in (SVB) ve Signature Bank‘in kapatılmasının ardından, kripto tarafında büyük düşüşler gözlemlenmişti. Bu olayların ardına gelen stablecoin sorunları ise, işleri giderek zora sokmuştu. Şuana bakıldığında ise güç toplayarak ayağa kalkan BTC, piyasa değerinde önemli bir seviyeye gelmiş görünüyor.

BTC Taraflı Olumlu Veriler Giderek Artıyor

Ekran Resmi 2023 03 14 09.25.15

Ardı ardına gelen FUD haberler ile 19.500 dolar seviyesine anlık çöküş yaşayan BTC, kripto marketinden güç toplamış durumda. Fiyat olarak 24.300 dolar seviyesine kısa sürede yerleşerek kripto yatırımcısına güven aşılamış gözüküyor. Kripto piyasasına genel bir bakış atıldığında yaşanan çöküşten sonra birçok veri, ibreyi olumlu yöne çevirmiş durumda.

Global olarak büyük önem teşkil eden verilerden olan “piyasa değeri“, BTC için giderek artıyor. Son 24 saatlik sürece bakıldığında BTC’nin piyasa değeri, Meta’nın piyasa değerinden 36 milyar dolar daha azdı. 433 milyar dolar piyasa değerine sahip olan BTC, 469 milyar dolar piyasa değerine sahip olan Meta’yı sollamış gözüküyor. Güncel olarak BTC 471 milyar dolar, Meta ise 469 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner