Yükleniyor...

Bitcoin’in Her Hamlesini Bilen İsimden Önemli Tavsiye

Neden farklı göstergeleri incelemeye çalışıyorsunuz?

peter brandt bitcoin btc tavsiye

Neden farklı göstergeleri incelemeye çalışıyorsunuz? Ticaret efsanesi Peter Brandt, Bitcoin’de (BTC) dikkat edilmesi gereken esas noktanın “gerçek fiyat” olduğunu dile getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brandt, attığı yeni bir tweet ile Bitcoin’in gerçek fiyatının, başka bir hamle belirleme konusunda herhangi bir göstergeden daha önemli olduğunu düşünüyor. Brandt, tüm göstergelerin aslında fiyattan türetildiğini açıklıyor, bu da onları incelemeyi tamamen isteğe bağlı hale getiriyor.

Çıplak Gerçek

Analiste göre belirli bir varlığın fiyatına odaklanarak, tüm döngüyü tespit etmek mümkün. Fiyatın nereye gittiğini gözlemlemek önemli, çünkü bu herhangi bir göstergeden daha güçlü bir sinyal görevi görebilir. Brandt’e göre belirli bir seviyeye yükseldikten sonra bir hız tümseğine çarparsa bu potansiyel olarak mevcut eğilimi değiştirebilir (bu durumun nedeni ne olursa olsun). Bununla birlikte analist, türevleri kullanmaya karşı olmadığını açıkça ortaya koyuyor. Ünlü isim sadece acemi yatırımcıların kafasını karıştırabilecek noktalara karşı duruyor.

Hatta geçtiğimiz günlerde analist, bir fiyat tablosu ile alay ederek şu ifadeleri kullandı:

“İnsanların böyle grafikLer paylaşarak, başkaları tarafından ciddiye alınma isteği gülünç.”

Bitcoin İpuçları Konusunda Cömert Değil

Analiste göre Bitcoin’in fiyat hareketini gözlemlemenin önemine rağmen, her gün grafiğe bakmak, yatırımcılara bir sonraki hamle hakkında neredeyse hiç ipucu vermeyecek. Ona göre ipuçları sadece birkaç kere fark edilebiliyor. Nisan ayında Brandt, BTC’nin 50 bin dolara fırlayabilme şansının yüzde 50 olduğunu, ancak bunun yine de bir heves haline gelebileceğini ifade etti.