Yükleniyor...

Dijital Yuan Uygulamasının Yeni Görüntüleri Sızdı

Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen Dijital Yuan uygulamasından yeni görüntüler sızdı.

dijital yuan uygulaması yeni görüntüler

Çin Merkez Bankası tarafından geliştirilen Dijital Yuan uygulamasından yeni görüntüler sızdı. Son birkaç aydır ciddi bir biçimde çalışmalar yürüten Merkez Bankası, Dijital Yuan’ı test edebilme amacıyla bir uygulama geliştirmişti. Bu uygulamanın ilk görüntüleri geçtiğimiz haftalarda sızmıştı. Şimdi ise Dovey Wan tarafından bir video görüntüsü paylaşıldı.

Wan’ın sıkıcı bir demo olarak nitelendirdiği videoda, nasıl para transfer edileceği anlatılıyor. Her ne kadar böyle bir demo ortaya çıksa da Çin Merkez Bankası’nın arayüzde değişiklik yapması muhtemel. Kısacası yayınlanacak uygulama, sızan görüntülerden çok farklı olabilir.

Hala Test Aşamasında

Çin Merkez Bankası, Dijital Yuan çalışmaları kapsamında; Çin Kalkınma Bankası, Tencent, Ant Financial ve Çin Tarım Bankası’ndan da destek alıyor. Bu proje hala test aşamasında olduğu için henüz nasıl bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu kesin bir biçimde dile getiremiyoruz. Fakat bilinen şey bu uygulama kullanılarak para transferi yapılabildiği. Ayrıca Çin Halk Bankası yetkililerine göre Dijital Yuan, Pekin 2022 Kış Olimpiyatları sırasında kullanılabilme ihtimaline sahip. Önümüzdeki günlerde bu konuyla alakalı detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner