Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 11 Bin Dolar İhtimali Gerçekçi mi?

Kripto para birimlerinde düzeltmeler yaşanıyor.

Bitcoin BTC analizi 10 bin dolar

Kripto para birimlerinde düzeltmeler yaşanıyor. Henüz herhangi bir kripto para biriminde ciddi hareket gerçekleşmedi. Geçtiğimiz gün boyunca değerinin yüzde 0,55’ini kaybeden Tezos (XTZ) hariç ilk 10 kripto paranın tamamı yeşil bölgede. Bitcoin’in (BTC) şu anki keskin artışı, dünden bu yana artan ve şu anda yüzde 65,3 oranında olan pazar payını etkiledi.

4 saatlik grafikte, Bitcoin (BTC) üçgen modeli çerçevesinde hareket etmeye devam ediyor. Yakın gelecekte, RSI göstergesinin değerleri bir kez daha düşüş eğilimini test edebilir ve bu da fiyat sıçramasını ya da sürekli düşüşü tetikleyebilir. Bu fikir, destek seviyesinin aşılması ve fiyatın 8 bin 450 doların altında tutulmasıyla teyit edilecek ve bu da üçgen modelinin alt sınırının bozulmasına yol açacaktır. İkinci bir olasılık ise modelin üst sınırının 9 bin 950 doların üzerinde bir fiyatla kırılmasıdır.

Günlük grafikte, teklifler önemli bir direnç seviyesinde kalmaya devam etmiştir. Tüm bu yükselişte ilk kez fiyat, uzun zamandır kilit bir destek olan yükseliş trend çizgisi boyunca düşüşe geçti. Büyük olasılıkla, ayılardan gelen baskı büyümeye başlıyor ve tersine çevrilmiş bir Baş ve Omuz modelinin tamamlanacağı 6 bin 400 dolarlık bir seviyenin ortaya çıkmasına neden olabilir.

RSI göstergesindeki destek hattının dökümü, kapanış fiyatının 8 bin 15 doların altında kalma olasılığını gösterebilecek düşen fiyat teklifini de içeriyor. Bu olumsuz senaryoyu tersine çevirmek ve varlık değerinin istikrarlı büyümesini sürdürmek için boğaların 10 bin 565 doların üzerinde bir dayanak kazanması önemli.

11 Bin Dolara Ulaşma Şansı Az

Haftalık grafikte, mevcut mum büyük önem taşıyor. Bir öncekinin üzerinde kapanırsa, tüccarlar Haziran ayının ilk günlerinde Bitcoin’i 11 bin dolar civarında görmeyi bekleyebilirler. Bunu başaramazsa, en yakın destek bölgesi 6 bin 400 dolar olacaktır. Teknik açıdan bakıldığında, azalan ticaret hacmi ve düşük likidite nedeniyle ana kripto para için 11 bin dolara ulaşma şansının az olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sırada basın zamanında 9 bin 211 dolardan işlem görüyordu.