Yükleniyor...

Ethereum’u Hiç Böyle Duymadınız! Araştırma Sonuçları ETH’nin Sudan Ucuz Olduğunu Gösteriyor

Blockfyre, yaptığı son araştırmasında Ethereum (ETH) hakkında göz alıcı sonuçlara ulaştı.

Ethereum’u Hiç Böyle Duymadınız Araştırma Sonuçları ETH’nin Sudan Ucuz Olduğunu Gösteriyor

Blockfyre, yaptığı son araştırmasında Ethereum (ETH) hakkında göz alıcı sonuçlara ulaştı. Araştırmaya göre, ETH muhteşem gözüküyor ve mevcut fiyatları özelliklerine göre çok ucuz kalıyor.

Ethereum, piyasa değeri ile BTC’den sonra en büyük ikinci kripto para birimidir. Bununla birlikte, BTC’nin peşinde koşmanın aksine Ethereum, daha planlı bir şekilde kendi yolunu çiziyor.

Ethereum (ETH) İçin Dört Temel Metrik

Alman merkezli bir yatırım şirketi olan Blockfyre, yakın zamanda Ethereum üzerinde kapsamlı bir çalışma yürüttü. Ve raporları göz alıcı! Blockfyre “Ethereum’un cari fiyatları önemli ölçüde ucuz olduğu” sonucuna vardı.

Araştırmada kullanılan metrikler:

  • Geliştirme Faaliyeti
  • Kullanılan Gas
  • Madenci Bakiyesi
  • Ortalama Yatırım Yaşı

Ethereum Madenciliği Bitcoin Madenciliğinden Daha Avantajlı

Madenci Bakiyesi, madencilerde bulunan Ethereum varlıklarını göstermektedir. Madenciler genellikle Bitcoin’de olduğu gibi stoklarını çok hızlı bir şekilde satarlar. Ancak, Ethereum madencilerinde hikaye biraz farklıdır.

Hem madenciler hem de yatırımcılar ETH varlıklarını daha uzun süre ellerinde tutuyorlar. Bu durum, Ortalama Yatırım Yaşının yüksek değeri ile ortaya çıkmaktadır.

Bahsedilen Geliştirme Faaliyeti ise Ethereum projesinde meydana gelen çeşitli gelişmelere atıfta bulunmaktadır. Birçoğumuz ETH 2.0 ile ilgili devam eden araştırmaları duyduk.

Kullanılan Gas, Ethereum’un ne kadar yaygın kullanıldığını gösterir. Ethereum’un kullanımı BTC kullanım miktarına az çok eşdeğer olsa da, zorluk seviyesi daha düşük olduğu için daha az elektrik harcanıyor.

Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC) Katili Olabilir

BTC’nin gezegendeki en popüler kripto para olduğu gerçeğini inkar edilemez. Bununla birlikte, BTC madenciliği ile ilgili maliyetler ve volatilite BTC’yi daha az kullanıcı dostu ve daha az sürdürülebilir kılmaktadır.

Ethereum’da devam eden araştırma ve geliştirme çalışmaları vizyonun genişliğini gözler önüne seriyor. Bu sebeple ETH 2.0, Bitcoin adı verilen dinozorun asteroiti olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner