Yükleniyor...

Bitcoin’in Merakla Beklenen Güncellemesi Taproot’a Saatler Kaldı

Bitcoin’in merakla beklenen güncellemesi Taproot’a geri sayım başladı.

bitcoinin merakla beklenen guncellemesi taproota saatler kaldi

Bitcoin’in merakla beklenen güncellemesi Taproot’a geri sayım başladı. 

Bu hafta sonu, Bitcoin’in merakla beklenen Taproot güncellemesinin gerçekleşmesi bekleniyor. 709.632 sayılı blokta gerçekleşmesi beklenen güncelleme geliştiricilerin ağda gizliliği, ölçeklenebilirliği ve güvenliği artıracak yeni özellikleri entegre etmelerine olanak sağlayacak. 

Taproot güncellemesi, madencilerin %90’nından fazlasının desteklemesinin ardından Haziran ayında kilitlenmişti. Kilitleme ve aktivasyon arasındaki programlanmış bekleme süresi ise, Taproot geri sayımı yapan sayaçlara göre yayın saati itibariyle 27 saatten az kalmış olarak görünüyor.

Bitcoin tarihi boyunca çeşitli teknik yeniliklerin tek bir yükseltmede eritildiği bir pota olarak görülebilecek olan güncelleme, yeni gelişmelere ve yeni çözümlere olanak sağlayacak.

Güncellemenin fiyata etkisi konusunda ise yorumcular ikiye ayrılıyor. Bazıları güncellemenin çoktan fiyatlandığını söylerken, bazıları güncellemenin öneminin tam olarak anlaşılmadığından hareketle henüz fiyatlanmadığını düşünüyor. Bitcoin geçtiğimiz gün çıkan Evergrande’nin iflas söylentileri ile gelen satış dalgasından henüz tam olarak kurtulabilmiş değil. Diğer taraftan, dün akşam SEC’nin spot Bitcoin ETF’ini reddetmesi de Bitcoin’de yeni bir düşüş başlattı. 

Bitcoin yayın saati itibariyle 63.890 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner