Yükleniyor...

Bitcoin’in Olması Gereken Fiyatı Ne? Ünlü Yatırımcı Yorumladı

Bitcoin (BTC) 12 Mart tarihinde yaşanan ve kripto tarihine "Kara Perşembe" olarak geçen tarihi çöküşten sonra, ciddi bir yükseliş trendi yaşadı.

bitcoin in gercek degeri ne olmali

Bitcoin (BTC) 12 Mart tarihinde yaşanan ve kripto tarihine “Kara Perşembe” olarak geçen tarihi çöküşten sonra, ciddi bir yükseliş trendi yaşadı. Son olarak ise dün 10.000 dolar psikolojik seviyesi kırarak 10.500 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak bu bölgede fazla tutunamayan lider kripto varlık, önce 9.100 dolar seviyelerine düştü; sonra ise yazım itibari ile bulunduğu 9.500 dolar seviyelerine tekrardan geldi.

Ünlü yatırımcı Charles Edwards, Bitcoin’in piyasadaki durumunu değerlendirdi. Edwards’a göre şu an için Bitcoin’in olması gereken seviye: 11.500 dolar seviyesi.

Bitcoin’in gerçek piyasa değerini hesaplama formülünü (Bitcoin Energy Value) bulan kişi olarak da adını sıklıkla duyduğumuz Edwards, yaptığı açıklamada; Bitcoin’in enerji değeri, arz büyüme oranı ve fiat dolar enerjisi gibi metrikleri göz önüne aldığımızda Bitcoin’in olması gereken değerin 11.500 dolar seviyesi olduğunu belirtti.

Neredeyse 1 aydır yana doğru işlem gören Bitcoin’de yaşanan hareketlilik, Edwards’a göre yükselişe geçmeden önceki yaşanan son hareketlilikler. Son olarak Edwards, mevcut durumda kurumsal desteğin Bitcoin’in fiyatına etki etmemesi kısa süreli bu şekilde yükselişlere ve düşüşlere sebep olabilir diye ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner