Yükleniyor...

Bitcoin’in Yüksek Fonlama Oranları Kısa Vadede Sorun Yaratabilir

Bitcoin (BTC), dün yaşadığı yükselişin ardından 12.

bitcoin bir duzeltme gorebilir

Bitcoin (BTC), dün yaşadığı yükselişin ardından 12.000 doların altındaki bölgede güçlü bir istikrar yakalamış durumda. Analistler, şu anda sonraki boğa koşusu için teknik altyapının güçlendiğini ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkacağına oldukça eminler.

Her hafta yeni bir yükseliş denemesi yapan Bitcoin için halen inişli çıkışlı türbülanslar devam ediyor. Bazı analistler bu durumun bir sebebi olarak ise marj ticaret platformunda BTC için yüksek fonlama oranlarının olması ve lider kripto paranın kısa vadeli görünümü için bu durumun bir sorun yarattığını belirtiyorlar. Bitcoin’de yaşanan bu fonlama oranlarını düzeltmek amacı ile keskin bir düşüş daha yaşanabilir.

Bitcoin ve toplu kripto para piyasası, son haftalarda bazı güçlü fiyat hareketleri görüyor ve BTC dün yıllık en yüksek seviyelerine çıkarken, birçok altcoin de parabolik momentumlarını arttırmaya devam etti.

Analistler, Bitcoin’in güçlü yükselişinin orta vadede de devam edeceğini beklediklerini ve temeldeki gücünü daha fazla kazanca dönüştüreceğine inanıyorlar. Ancak bir kripto para tüccarı yaptığı açıklamada, ticaret platformlarındaki yüksek finansman oranları nedeni ile kısa vadeli bir türbülansın yaşanacağını belirtti.

“Genellikle, BTC’de sürekli denge dışı fonlama oranları görüldüğünde, bir düzeltme yaşanır. Bu durum tabi ki her seferinde gerçekleşmez ancak dikkate alınması gereken önemli bir durum olarak kabul edilir. ”

bitcoin fonlama oranlariBitcoin, yazım itibari ile 11.992 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu son birkaç gündür işlem gördüğü fiyat bölgesine oldukça yakın bir seviye diyebiliriz. Dün ise lider kripto para, ağır bir direnç ile karşılaşmadan önce 12.400 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı. Bu noktadan itibaren teknik anlamda gücünü nispeten koruyabildi ancak kazançlarının bir kısmını da silmek zorunda kaldı.

Şimdilik Bitcoin’in yükselişinin devam edebilmesi için, marj ticaret platformunda görülen aşırı derecede yüksek finansman oranlarının düşmesi gerekiyor. Yüksek finansman oranları, boğaların long pozisyonda kalmak için her 8 saatte bir yüksek faiz oranı ödemeleri anlamına geliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner