Yükleniyor...

Bitcoin’in Yükselen Fiyatı Benimsenmesinin Önünde Engel mi?

Kripto para birimleri meraklı gözlerden kaçınmak isteyenler içindir ve geleneksel bankacılıkta herhangi bir finansal gizlilik yoktur; en azından kripto para taraftarları böyle söylüyor.

bitcoin benimsenme

Kripto para birimleri meraklı gözlerden kaçınmak isteyenler içindir ve geleneksel bankacılıkta herhangi bir finansal gizlilik yoktur; en azından kripto para taraftarları böyle söylüyor. Yakın tarihli bir podcast’te Sarson Fonları Ulusal Hesaplar Direktörü Kate Shughart, Bitcoin ile ilişkili finansal özgürlük idealleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Shughart, şunları söyledi:

“Finansal özgürlük, kripto para biriminin temel yönüdür. Aynı zamanda bankacılığa da yardımcı oluyor ve geleneksel bankacılık sistemini açığa çıkaran verimli bir sistem oluşturuyor.”

Bununla birlikte, popüler görüşün aksine Shughart, insanlar BTC’yi benimsemelerine rağmen, yeni yatırımcıların devreye girmesi için doğru zaman olmayabilir diyor. Aslında Alex Saunders, kripto para pazarının yeni kullanıcılardan yoksun olduğunu, pandeminin insanları işsiz bıraktığını ve onların son çare olarak para kazanmalarını sağladığını belirtiyordu. Aksine, birkaç rapor, yeni kullanıcıların 4 bin doların altına düştükten sonra Bitcoin’e koştuğunu gösterdi. Aynı konuda yorum yapan Shughart, halving ile aynı ay içinde kripto para sektörüne giren insanların bir rollercoaster yolculuğunda olacağını söyledi. Shughart, şunları ekledi:

“Bireysel olarak kripto alanına giren birçok insan, gereken özen ve araştırmalarını yapmamışlarsa, şu anda buna girmenin bir anlamı yok. Bu gibi zamanlarda, sadece para kaybedecekler. Birkaç ay önceden gelmelilerdi.”

Güvenilir Bir Alternatif

Finansal özgürlüğün yanı sıra BTC, geleneksel pazarları ortadan kaldırmak için de güvenilir bir alternatif olarak tanımlanmaktadır. Bununla birlikte, buradaki ana endişe, insanların kripto para biriminin 10 bin doların biraz altında işlem yaptığı zamanlarda BTC’yi benimseyip, benimsemeyecekleri konusu. Sıradan bir adam 10 bin dolara yakın yatırım yapacak ve bir Bitcoin satın alacak mı? Ve öyle olsa bile, işlem yapmak ve işlem ücretlerini ödemek, ek bir maddi ağırlık olabilir.

Birçoğu buna bir çözüm olarak BTC değilse de altcoin satın almayı önerir. BTC’ye göre gerçekten iyi bir alternatiftir. ETH, LTC, XRP ve diğerleri gibi paralar artık erişilebilir bir oranda işlem görüyor. Bu bizi bir sonraki endişeyi ortaya çıkarıyor: Eğer toplumun kullanılması için tasarlanan BTC’yi insanlar almazsa, kim alacak? Kullanılabilirliği ne olacak? Dolayısıyla, BTC’nin diğer altcoinler tarafından ortadan kaldırılma korkusu aslında pek de imkansız değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner