Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) Ralli Devam Edecek mi?

Bitcoin (BTC), koronavirüs salgını öncesinde yaşadığı zirvelere ulaşabilmek için etkileyici bir ralliye başladı.

bitcoin 2

Bitcoin (BTC), koronavirüs salgını öncesinde yaşadığı zirvelere ulaşabilmek için etkileyici bir ralliye başladı. Bitcoin fiyatı kısa bir süre psikolojik olarak önemli bir seviye olarak görülen 10 bin doları geçti ve Mart ayında düşüğü 3 bin 600 dolarlık seviyeden etkileyici bir dönüş yaptı. Halving insanlar arasında yaygınlaştıkça, Bitcoin fiyatı 10 bin dolarlık psikolojik seviyeyi geçti.

Bitcoin Kaybolan İhtişamını Geri Kazanıyor

Son on gün içinde BTC / USD çifti yüzde 35 gibi önemli bir artış kaydetti ve geleneksel kurumsal yatırımcıları bile katladı. 3 bin 600 dolardan BTC satın alan yatırımcılar şimdi 3 kat getiri elde etmiş oldu.

10 bin dolarlık yüksek seviyelere dokunmasından bu yana Bitcoin fiyatı geri çekilerek o zamandan beri 9 bin 980 dolar seviyesi üzerinde seyretti. Analistlere göre eğer BTC 10 bin 300 dolar ve sonrasında 10 bin 500 dolarlık zorlu teknik dirençleri geçebilirse, yükselişe devam eder. Fakat bu dirençler fiyatlar şiddetli bir şekilde düşmeden önce Şubat 2020’nin son yüksek noktası olduğu için kırılması zor olabilir. Direnç ayrıca 2012’den 2017’ye kadar olan uzun vadeli yükseliş trendi hareketinde önemli bir noktayı (yüzde 50) temsil ediyor.

Altcoin’ler Acı Çekiyor

BTC / USD fiyatındaki keskin yükseliş, birçok yeni yatırımcıyı da çekti. Bununla birlikte, bu yatırımcılar diğer kripto para birimleri ile değil, yalnızca BTC ile ilgileniyor. Doğal olarak, BTC’nin diğer kripto para birimleri arasındaki payını yansıtan Bitcoin hakimiyet oranı hızla artıyor. Şu anda, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin piyasa değeri 178.374.627.017 dolarseviyesinde yer alıyor ve bu toplam piyasa değerinin yaklaşık yüzde 67.1’i.

Altcoin’ler ise yükselen Bitcoin’in sıcaklığını hissediyor. Çoğu altcoin ciddi hasar gördü ve değerleri son iki ay içinde önemli ölçüde aşındı. Yaklaşan yarılanma, daha fazla BTC satın alma arzusunu besleyeceğinden düşüş eğilimi devam edecek. Alan Masters tarafından belirtildiği gibi, halving fiyatları 15 bin dolara yakın bir seviyeye itebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner