Yükleniyor...
Sponsored

Mt.Gox CEO’su, Bitcoins.com Satışındaki Gelirleri Alacaklılar ile Paylaşacak

Daha önce sizlerle paylaştığımız "Bitcoin Markası Satışa Çıkarılacak" haberi ile, Mt.

Daha önce sizlerle paylaştığımız “Bitcoin Markası Satışa Çıkarılacak” haberi ile, Mt.Gox’un şu anda Tibanne şirketinin elinde bulunan bitcoins.com domain ismini ve Bitcoin’in Japonya’daki ve Avrupa’daki isim haklarını satacağını belirtmiştik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mark Karpeles, bu satışın 24 Temmuz 2014 tarihinde, ABD bazlı Heritage Auctions açık artırma etkinliğinde satacağını belirtti. Bu satıştan en az 750.000 dolar beklenirken, açık artırma 185.000 dolardan başlayacak. Daha önceki yıllarda da BitcoinWallet.com, 250.000 dolar fiyatında satılmıştı.

Coindesk haberinde yer alan bilgide Karpeles, açık artırma ile ilgili şunları söylüyor:

“Umuyoruz ki, Bitcoins.com satışı ile birlikte, Mt.Gox’tan iflasından etkilenen kullanıcılara destek olunacak ve satıştan elde edilen gelirin yarısı bu amaç doğrultusunda harcanacak.”

Heritage kurucusu Aron Meystedt’e göre, Bitcoins.com domaini dijital paranın yaygınlaşması için oldukça akılda kalacak bir isim. Hâli hazırda Bitcoin.com domain ismi Blockchain.info tarafından 5 yıllık kiralanmış durumda. İleride Bitcoin’in bulunduğu durum ile birlikte bu domain isminin de değeri belirlenecektir ve bu da yatırımcılar için büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x