Yükleniyor...

BlockChain, Bitcoin.com Domainini 5 Yıllığına Kiraladı

17 Nisan 2014 tarihinde Blockchain.

17 Nisan 2014 tarihinde Blockchain.info’nun duyurusuna göre; Bitcoin.comi Blokchain.info tarafından 5 yıllık bir süre için kiralandı.

Duyuruya göre,

“Blockchain.info, Bitcoin.com domainini yönetmek üzere 5 yıllığına kiralamıştır.

Blockchain.info, kriptoparaların daha kolay anlaşılması ve kullanımının artması için stratejik ilişkiler kurarak, komünitedeki itibarını korumayı ve inşa etmeyi amaçlamaktadır. Bitcoin.com domaini, Blockchain’in kararlı bir şekilde ortaya çıkardığı ürünlerden sonuncusu rolünü üstlenmektedir.”

Bitcoin.com oldukça basit bir görünüm sağlayan kullanıcı arayüzü ile Bitcoin.org’dan daha az teknik bilgi içeriyor. Bitcoin.com kullanıcılara cüzdan, haberler ve arama sayfaları sunmakta. Cüzdan ile ilgili sayfa, kullanıcıları tahmin edilebileceği gibi Blockchain.info’nun cüzdan sayfasına yönlendiriyor. Haberler linki ise, Blockchain.info’nun son olarak bünyesine kattığı ZeroBlock sayfasına yönlendirme yapıyor. Arama linki de kullanıcılarına tüm Bitcoin işlemlerini takip edebileceği kapsamlı ve kullanışlı Blockchain.info arama sayfasına yönlendiriyor.

Bitcoin.com domain ismine ise kimin sahip olunduğu hâlâ bilinmiyor. Forumlarda ve Bitcoin gruplarında kullanıcıların fikirlerine göre, domainin sahibi Bitcoin protokolünü yayınlayan Satoshi Nakamoto.

Ƀitcoin mi, ฿itcoin mi?

Çoğu kullanıcının farkettiği üzere, Blockchain.info artık Bitcoin sembolü için “Ƀ” sembolünü kullanmakta. Bitcoin piyasasında lider olan çoğu kuruluş “Ƀ” sembolünü kullanmaya başladı bile. Fakat çoğu Bitcoin kullanıcısı “Ƀ” sembolünün kullanılmasından oldukça rahatsız. Bunun nedenleri arasında; daha önce kullanılan ฿” sembolünün Bitcoin için bir marka değeri yarattığı ve bu sembolün kullanılmamasının yanlış olduğu ve “฿” sembolünün $ (dolar) para biriminin sembolüne benzediğinden, bir para birimi olarak algılanmasının devam etmesi yer alıyor.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner