Yükleniyor...

Dorian Nakamoto Bitcoin Bağışlarını Kabul Etti

Birkaç hafta önce Newsweek'in yayınladığı bir haber ile tüm gözler Bitcoin protokolünün kurucusu Satoshi Nakamoto'ya dikildi.

Birkaç hafta önce Newsweek’in yayınladığı bir haber ile tüm gözler Bitcoin protokolünün kurucusu Satoshi Nakamoto’ya dikildi. Newsweek’in haberine göre Satoshi Nakamoto bulunmuştu.

Haber yayınlandıktan sonra Dorian Nakamoto isimli kişi, gerçek Satoshi Nakamoto olmadığını söyledi. Bazı kesimler bu iddiaya inanırken, bazıları ise yaşlı bir adamın tüm hayatının gözler önüne serilmesinden şikayetçi oldular, hatta bu yaşlı adam için bağış bile topladılar.

İşte bu bağışları ilk başlatan kişi, Bitcoin dünyasının yakından tanıdığı Andreas Antonopoulous oldu. Reddit hesabından Dorian Nakamoto için Bitcoin ile bağış toplayacağını açıklayan Antonopoulous, kısa sürede şu anki değeri ile 20.000 doların üzerinde bağış topladı. ( 49.1 BTC )

Dorian Nakamoto, salı günü Andreas Antonopoulous’un da yanında olduğu bir video yayınladı ve bağış için Bitcoin topluluğuna teşekkürlerini sundu.

Nakamoto, bu sayede ismini temizleme fırsatı da buldu: “Gözüktüğü gibi, Satoshi Nakamoto ben değilim. Adım Dorian Satoshi Nakamoto, fakat eğer Bitcoin’in yaratıcısı ben olsaydım, asla gerçek ismimi kullanmazdım. Eminim artık herkes benim Bitcoin protokolünün yaratıcısı Satoshi olmadığımı biliyordur.”

Dorian Nakamoto, aynı zamanda Bitcoin hesabını kullanmayı asla bırakmayacağını söyledi ve mümkün olduğunda kendisinin de ihtiyaç sahiplerine bağışta bulunacağını belirtti.

Öne çıkarılan görsel, thecoinfront’tan alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner