Yükleniyor...

BitDAO, 100 Milyon Dolarlık Buyback Planlıyor

BitDAO (BIT) topluluğu, gelecek yıl 100 milyon dolarlık BIT geri alma işlemi gerçekleştirmeyi planlıyor.

BitDAO 100 Milyon Dolarlik Buyback Planliyor

BitDAO (BIT) topluluğu, gelecek yıl 100 milyon dolarlık BIT geri alma işlemi gerçekleştirmeyi planlıyor.

Kripto endüstrisinin güçlü projeleri, dolaşımdaki arzlarına yönelik çeşitli çalışmalar yürütüyor. Bu çalışmalar özellikle, buyback ve burn olarak öne çıkıyor. Buyback olarak tabir edilen durumda, projeler nakit girişiyle kendi token‘larını satın alıyor. Bu durum fiyat yükselişine ve hareketliliğe yol açıyor. Diğer taraftan burn işlemi, projelerin mevcut arzlarını yakım yaparak azaltmaya çalışmalarını temsil ediyor. Bybit borsası tarafından da desteklenen BitDAO, önümüzdeki yıl 100 milyon dolarlık buyback gerçekleştirmek için planlama yapıyor.

BitDAO, 50 Gün Boyunca Günlük Buyback Planlıyor

Merkeziyetsiz topluluk yönetimi ile yürütülen BitDAO (BIT), topluluğunun buyback planlarıyla hareketlilik kazandı. Projenin planında, 1 Ocak tarihinden itibaren 50 gün boyunca günde 2 milyon dolarlık BIT buyback işlemi yer alıyor.

Gerçekleştirilecek bu buyback işlemi, BitDAO‘nun 1.7 milyar dolarlık hazinesinden gerçekleştirilecek. Topluluk bu planı kabul ederse, DAO hazinesindeki BIT varlığının yüzdesi oldukça artış gösterecek. Bu durumda güçlü DAO projesi, dolaşımdaki varlıkları satın alarak hazinesine aktarmış olacak.

Ayrıca BitDAO, Uniswap‘ın ardından ikinci en büyük DAO hazinesine sahip proje oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner