Yükleniyor...

Bitfinex Para Yatırma İşlemlerini Yeniden Başlatıyor!

Geçtiğimiz hafta para yatırma işlemlerini durduran kripto para borsası Bitfinex konuya ilişkin açıklama yaptı.

Bitfinex 1

Geçtiğimiz hafta para yatırma işlemlerini durduran kripto para borsası Bitfinex konuya ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada tüm kripto para ve para çekme işlemlerinin hiçbir müdehale bulunmadan işleme konulduğu ve 24 saat içinde yeni para yatırma sisteminin devreye alınması için çalışıldığı kaydedildi.

Açıklamanın son bölümünde ise “[…] Para yatırma işlemlerini yenilemek için çalıştığımız bu hafta bize gösterdiğiniz sabır ve hoşgörü için minnettarız.” açıklamasına yer verildi.

Bitfinex, geçtiğimiz hafta beklenmedik bir şekilde tüm para yatırma işlemlerini aniden durdurmuştu. Borsa, USD varlıkları için Porto Riko merkezli Noble Bank ile çalışıyordu. Noble Bank’ın Bitfinex ve Tether’i kaybetmesinin ardından satılığa çıkarıldığı öne sürüldü ve kripto para piyasasında büyük yankı uyandırdı.

Borsa bir süredir yeni bir bankacılık ortağı bulmaya çalışıyor. Bankaların büyük çoğunluğu Tether kaynaklı endişeleri nedeniyle Bitfinex ile işbirliğine gitmekten çekiniyor.

Bitfinex’in para yatırma işlemlerini aniden durdurmasının ve uzun zamandır işlemleri başlatamamasının nedeni ise bir bankacılık ortağını bulamamasından kaynaklandığı görülüyor. 24 saat içinde para yatırma işlemlerinin normale dönecek olması ise bankacılık ortağının bulunduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner