Anasayfa Borsalar Bitfinex ve Tether'in Avukatlarından New York Yüksek Mahkemesi'ne İtiraz

Bitfinex ve Tether’in Avukatlarından New York Yüksek Mahkemesi’ne İtiraz

Bitfinex ve Tether’in avukatları, New York Yüksek Mahkemesi’ne (NYSC) itiraz etmek için harekete geçti.

İki şirketi temsil eden hukuk firmaları New York Yüksek Mahkemesi (NYSC) tarafından kabul edilen suistimal iddiasına ilişkin konunun mahkemenin yargı yetkisine sahip olmadığını iddia ediyor.

Avukatlar, NYSC’nin hiçbir şekilde yargı yetkisine sahip olmadığını çünkü Bitfinex ve Tether’in ne New York’taki yatırımcılara zarar vermediğini iddia ediyorlar:

Bakıldığında New York Başsavcısı (“OAG”) Ofisi, New York’taki yatırımcıları korumak için bu soruşturmayı başlattı. […] Ama OAG New York’taki yatırımcılar ile ilgisi olmayan iki sanal para işletmesini hedef seçti. İşletmeler kendi platformlarında New Yorklular’a izin vermiyor ve burada herhangi bir iş yapmıyorlar.

Avukatlar ayrıca, NYAG’ın kullandığı menkul kıymetler ve emtiaları kontrol eden bir yasa olan Martin Yasası’nın Tether’in stablecoin’i için geçerli olmadığını savunuyor.

Bitfinex ve Tether aleyhindeki dava New York’lu yatırımcıları büyük miktardaki (850 milyon dolar tutarında) kaybı örtbas etmekle suçlayan NYAG’dan Letitia James tarafından Nisan ayında açıldı. James dava dosyasında şunları belirtiyor:

New York eyaleti, sanal para işletmelerinin yasalara göre işlem yapmalarını zorunlu kılıyor. Ve bu şirketler arasında yatırımcıları aldatanlara karşı durmaya ve onların adına adalet aramaya devam edeceğiz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları