Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Bitfinex ve Tether'in Avukatlarından New York Yüksek Mahkemesi'ne İtiraz

Bitfinex ve Tether’in Avukatlarından New York Yüksek Mahkemesi’ne İtiraz

ABONE OL:google-news

Bitfinex ve Tether‘in avukatları, New York Yüksek Mahkemesi’ne (NYSC) itiraz etmek için harekete geçti.

İki şirketi temsil eden hukuk firmaları New York Yüksek Mahkemesi (NYSC) tarafından kabul edilen suistimal iddiasına ilişkin konunun mahkemenin yargı yetkisine sahip olmadığını iddia ediyor.

Avukatlar, NYSC’nin hiçbir şekilde yargı yetkisine sahip olmadığını çünkü Bitfinex ve Tether’in ne New York’taki yatırımcılara zarar vermediğini iddia ediyorlar:

Bakıldığında New York Başsavcısı (“OAG”) Ofisi, New York’taki yatırımcıları korumak için bu soruşturmayı başlattı. […] Ama OAG New York’taki yatırımcılar ile ilgisi olmayan iki sanal para işletmesini hedef seçti. İşletmeler kendi platformlarında New Yorklular’a izin vermiyor ve burada herhangi bir iş yapmıyorlar.

Avukatlar ayrıca, NYAG’ın kullandığı menkul kıymetler ve emtiaları kontrol eden bir yasa olan Martin Yasası’nın Tether’in stablecoin‘i için geçerli olmadığını savunuyor.

Bitfinex ve Tether aleyhindeki dava New York’lu yatırımcıları büyük miktardaki (850 milyon dolar tutarında) kaybı örtbas etmekle suçlayan NYAG’dan Letitia James tarafından Nisan ayında açıldı. James dava dosyasında şunları belirtiyor:

New York eyaleti, sanal para işletmelerinin yasalara göre işlem yapmalarını zorunlu kılıyor. Ve bu şirketler arasında yatırımcıları aldatanlara karşı durmaya ve onların adına adalet aramaya devam edeceğiz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar