Yükleniyor...
Sponsored

Bitfinex’ten Çalınan Fonları Aklamakla Suçlanan Heather Morgan’a Anlaşma Teklif Edilebilir

Bitfinex'ten çalınan fonları aklamakla suçlanan Heather Morgan'a bir teklif yapılması gündemde.

morgan

Bitfinex’ten çalınan fonları aklamakla suçlanan Heather Morgan’a bir teklif yapılması gündemde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugünkü duruşmada savcılar, bir federal yargıca, Morgan’ın yargılanmamasını sağlayacak bir çözüm bulmak için görüştüklerini bildirdi.

Bitfinex’ten çalınan fonları aklamakla suçlanan isimlerden birisi olan Morgan’ın kamu davasına çıkmasına gerek kalmadan bir anlaşma yapma ihtimali söz konusu.

Savcılar, yapılan sanal duruşmada, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi Sulh Hakimi Robin Meriweather’a, Heather Morgan’ın avukatlarıyla olası bir çözüm üzerine görüştüklerini söyledi.

Morgan, eşi Ilya Lichtenstein ile birlikte Bitfinex’ten çalınan paraları aklamakla suçlanıyor. Varlıkların bugünkü değeri 5 milyar dolar.

Savcılar hem Morgan’ı hem de Lichtenstein’ı para aklama ile suçlasa da, Morgan’ı suçla ilişkilendiren doğrudan kanıtların daha az olduğu ifade ediliyor.

Bu ayın başlarında federal ajanlar tarafından ele geçirilen 3,6 milyar dolarlık çalıntı fonu içeren cüzdanın özel anahtarları, Lichtenstein’ın bulut hesabında bulundu.

Morgan ve Lichtenstein, 8 Şubat’ta New York’taki dairelerinde tutuklandı. Lichtenstein’ın kefaletle serbest bırakılması reddedilse de Morgan kefaletle serbest bırakıldı ve şu anda ev hapsinde tutuluyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x