Yükleniyor...

Bitget, 2022 Yılında Pazar Payını Artırdı

Kripto para borsası Bitget, FTX iflası sonrasında şekillenen piyasada pazar payını yaklaşık iki buçuk kat artırarak ilk üç türev borsa arasına girdi.

Bitget Pazar Payi Artisiyla En Iyi Borsalar Arasina Girdi

Kripto para borsası Bitget, FTX iflası sonrasında şekillenen piyasada pazar payını yaklaşık iki buçuk kat artırarak ilk üç türev borsa arasına girdi.

Popüler kripto türev borsası Bitget, FTX iflasıyla birlikte şekillenen piyasada pazar payını 2,6 kat artırmayı başardı. Bu büyüme sayesinde borsa, 100’den fazla ülkede 8 milyon kayıtlı kullanıcı ile dünyanın en iyi kripto para borsaları arasına girdi. Ayrıca Bitget, işten çıkarmaların ve küçülmelerin popülerleştiği dönemde çalışan kadrosunu genişletmeyi başardı. 2022 yılı başında 200 çalışanı bulunan borsanın, bu ay itibariyle 1000 çalışanı bulunuyor.

Bitget, Önemli Bir Büyüme ve Gelişme Yaşadı

Kripto türev borsası Bitget, son 12 ayda çalışan ekibini, marka yapısını ve iş süreçlerini geliştirme noktasında yoğun mesai harcadı. Borsa, bu süreçler içerisinde Boston Consulting Group raporuna göre kripto türev işlem hacmi açısından ilk 3 borsa arasına girdi.

TokenInsight’e göre, FTX iflasından sonra Bitget’in pazar payı yüzde 3’lük bir seviyeden yüzde 11’lere kadar yükseldi. Bu oran, borsanın kripto türevleri açısından hakimiyet elde etmesine yol açtı.

Bitget Onemli Bir Buyume ve Gelisme Yasadi

Yine bu dönemlerde Bitget, Copy Trade ürünleriyle popülerlik kazandı. Borsanın Copy Trade ürünü, işlem hacminde yüzde 300’den fazla bir büyüme kaydetti. Bitget Copy Trade, 80’den fazla kripto trader’ına ve 338 binden fazla takipçiye ulaşarak dikkatleri üzerine çekti.

Ayrıca dünyaca ünlü futbolcu Lionel Messi, Bitget ile özel kripto partnerliği imzalayarak dikkat çekti. Kripto paraların benimsendiği ancak borsalara güvensiz yaklaşılan dönemde, böyle bir futbolcunun partnerlik oluşturması ön plana çıktı.

Bitget, 2022 Yılında Ön Plana Çıktı

Kripto para borsası Bitget, 300 milyon dolarlık koruma fonu, fon saklama hizmetleri ve Merkle Tree modeliyle güvenlik önlemlerini sıkılaştırdı.

Küresel genişleme ve birinci sınıf güvenlik bakış açısıyla hareket eden borsa, 100’den fazla ülkede 8 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Bitget Yöneticisi Gracy Chen, konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bu yılki başarılarımız bizi bu siyah kuğu olayları karşısında kara bir at haline getirdi. Piyasalarda bazı olumsuzluklar yaşansa da Bitget yakaladığı büyüme ivmesini korudu. Böylesi bir dönemde kapasitemizi güçlendirmek adına fırsatları değerlendirdik. Ayrıca, Leo Messi ile çalışmak kazanmanın ve süregelen bir iş kurmanın; tutku, azim ve takım çalışmasıyla olabileceğini hatırlattı. Başardığımız bu önemli büyüme ekibimizin gösterdiği sıkı çalışma ve muazzam çabaların kanıtı.”

Bitget Yoneticisi Gracy Chen
Bitget Yöneticisi Gracy Chen

2023 yılına dair beklentilerini ve borsasının gidişatını değerlendiren Gracy Chen, faiz artışlarının kademeli olarak yavaşlamasını beklediğini dile getirdi.

Chen, küresek ve makro ekonomideki düzelmenin kripto para piyasasına da olumlu yansıyacağını ileri sürdü. Fırsatlara değinen Chen, şunları söyledi;

“Makro likidite kripto piyasasını etkilemeye devam ederken, faiz artışının kademeli olarak yavaşlaması bekleniyor. Bu dönemde Fed’in makro likiditeye etkisi, yatırımcıların kripto piyasasından beklentilerini etkilemeye devam edecek. Buna ek olarak, DeFi’deki TVL (Toplam Kilitli Değer) miktarının, 2023 yılında yavaş yavaş yükselmesi bekleniyor. Popüler blokzincir tokenlarındaki değer kayıplarına rağmen, Polygon, Ethereum ve BSC gibi zincirlerdeki yeni cüzdan adresleri ve aktif kullanıcı sayısı artmaya devam ediyor. Amacımız kullanıcılarımıza en iyi sosyal ve türev işlem deneyimini sağlamak. Spot piyasalarımızı artırıp Bitget’teki genel işlem deneyimini iyileştirmeye devam edeceğiz. Sektör konsolide olmaya ve kaldıraçsızlaştırmaya devam ettikçe ve makro ekonomik koşullar iyileştikçe kripto kışından çıkacağız. Önümüzdeki yıl gelişmeye devam ederken lider bir oyuncu haline gelmeyi ve sektörü ileriye taşımayı hedefliyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner