Yükleniyor...

Bitget’ten 2024 yılı tahminleri: “Bu protokollerde 100x coin fırsatları var”

Seyşeller merkezli kripto para borsası Bitget, 2024 yılına ilişkin makro ve mikro eğilimleri incelediği bir rapor yayımladı.

100X Yapan LEND Bitcoin’den BTC Önce Ay’a Ulaştı

Seyşeller merkezli kripto para borsası Bitget, 2024 yılına ilişkin makro ve mikro eğilimleri incelediği bir rapor yayımladı. 

Bitget tarafından yayımlanan raporda, “Bitcoin talebindeki artışın, BTC fiyatının yaklaşan boğa piyasasında önceki yüksek seviyelerini aşmasını ve potansiyel olarak 100 bin dolara kadar çıkmasını sağlayabileceği” ifadeleri yer alıyor. 

“100x coin fırsatları çıkacak”

Raporda dikkat çekici bir diğer öngörü ise blokzincir protokollerine ilişkin yapılan tahminler oldu: “Ordinals, Atomicals veya Taproot Assets gibi protokollerde 100x coin fırsatları ortaya çıkacağı” belirtildi.

“ORDI’nin büyüme potansiyeli: yüzde 1200”

Raporda, Ordinals protokolünün token’ı ORDI’ye ayrıca parantez açılmış durumda: “BTC ağındaki en popüler memecoin’lerden ORDI’nin katlanarak büyümeye devam edecek. Şu anda ORDI’nin piyasa değeri 400 milyon USD civarında ve önde gelen ETH memecoin’i SHIB‘nin 4,9 milyar USD’lik piyasa değeri ile karşılaştırıldığında yüzde 1200’lük bir potansiyel büyüme gösteriyor.”

“NFT’lerin 100x üzeri büyüme potansiyeli var”

Bitget’in raporunda ayrıca son dönemde kan ağlayan NFT piyasasına dair de iyimser tahminlerde bulunuldu: “Bitcoin NFT piyasasındaki işlem hacmi artmış olsa da, mevcut ölçeği nispeten küçük ve bu da gelecekte 100x üzerinde büyüme için beklenen potansiyeli gösterdi.” 

“Tek proje, tek protokol çözümü”

Raporda ayrıca Bitcoin ekosistemine dair öngörüler de paylaşıldı: “Kısa vadede, Bitcoin ekosistemi ‘tek proje, tek protokol çözümü’ statüsünü koruyacak ve çeşitli Bitcoin protokollerini teşvik edecek. Uzun vadede, ekosistem içerisinde geliştirici derleme ortamlarını birleştiren bir BTC sanal makinesi ortaya çıkacak.”

Katman-2 çözümü Lightning Network’e ilişkin iddialı tahminlere raporda yer verildi: “Lightning Network, BTC ödemelerinin sürekli olarak benimsenmesini destekleyen en büyük teknik temel olacak ve üzerinde daha fazla varlık oluşturacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner