Yükleniyor...

BitHack İstanbul Başladı!

Not:

Not: Etkinlikteki gelişmelerle ilgili bilgi almak için, Twitter’dan @bithackistanbul profilin ve @coinkolik profilini takip edebilirsiniz.

BitHack İstanbul sonunda başladı!

Bitcoin ve Blockchain ile ilgili projelerin yarışacağı BitHack İstanbul’da geliştiriciler fikirlerini hayata geçirmek için çalışmaya başladılar bile.

Katılamayanlar için etkinliğin kısa bir özetini geçmek gerekirse;

Sabah saatlerinde katılımcıların oturup Bitcoin ve kriptoparaların geleceği ile ilgili sohbet ettiği etkinliğin devamında, etkinlik organizatörü Burak Yaman, Bithack ile ilgili kısa bir sunum yaptı. Bu sunumdan sonra jüri üyelerinn de katılımı ile #bithackpanel başladı.

BitHack Panel’de BTCTurk CTO’su Emre Kenci, Koinim kurucusu Çağatay Yüksel, melek yatırımcı Bora Kızıl ve CoinTürk kurucusu Onur Atam; Burak Yaman tarafından yöneltilen soruları cevaplandırdılar.

Capture

Konuşmanın başında Emre Kenci, BTCTurk’un nasıl kurulduğundan ve gelecekte hayata geçirecekleri projelerden bahsetti. Bitcoin hakkında, “Bitcoin daha emekleme aşamasında, o yüzden Bitcoin hakkında basit fikirlerle çok ciddi ilerleme kaydedilebilir.” açıklamasında bulundu.

Koinim kurucusu Çağatay Yüksel, Bitcoin’in eninde sonunda vergilendirileceğini ve bundan kaçışın olmadığını savundu.

AngelLabs kurucusu ve melek yatırımcı Bora Kızıl, “Avrupa’da melek yatırımcıların Bitcoin girişimlerine çok önem verdiğini görüyoruz. Geleceği Decentralized Applicationlarda görüyorum. Bu sayede banka gibi aracıları aradan çıkarmış oluyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Son olarak Coin-Türk kurucusu Onur Atam, Bitcoin’le ilgili endişelerin yersiz olduğunu ve Bitcoin’in yasal olduğunu savundu. Bu kanısını ise şu sözleriyle destekledi: “Bitcoin dahil, yasadışı olarak ilan edilmeyen her şey yasaldır. O yüzden korkmamıza gerek yok.”

Daha sonra etkinlikte geliştirilecek olan projelerle ilgili fikirlerin öne sürüldüğü etapta, 3 fikir seçildi ve takımlar kurulmaya başlandı. Hâlâ daha geliştirilmekte olan projeler için katılımcılar canla başla çalışmakta.

Fikirlerin öne sürüldüğü etapta öne çıkan fikirler şunlar oldu:

Wake Up Shibe!: DogeCoin bazlı bir alarm uygulaması olan “Wake Up Shibe!”, sabah uyanamayan kişiler için bir motivasyon oluşturuyor. Alarmın çaldığı her saniye, kullanıcı tarafından önceden gönderilen DogeCoin bakiyesinden 1 DogeCoin eksilmekte ve bu DogeCoinler komüniteye bağışlanacak. Uygulamanın web sayfası hazır bile.

BitAlert: Bitcoin ve kriptopara satın almalarında en çok karşılaşılan sorunlardan biri olarak “zarar kesme” ve “satış” noktalarında, kullanıcının bu noktaları kaçırması olduğunu düşünen ekip, daha önce belirlenen zirve ve dip noktalarında çalacak bir alarm tasarlıyorlar.

Bitcoin’le Çalışan Fal Makinesi: Daha önce haberini yaptığımız bu ürün, BitHack İstanbul’un gözdelerinden biri oldu. Bu ürünü tasarlayan ekip ise, ürünle ilgili bazı gelişmeler yapmak için ekibini kurdu ve çalışmalarına devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner