Yükleniyor...

Bithumb Doktorlardan Yatırım Aldı

Dünyaca ünlü kripto para borsası olan Bithumb, Güney Kore'den büyük bir yatırım aldı.

bithumb yatirim aldi

Dünyaca ünlü kripto para borsası olan Bithumb, Güney Kore’den büyük bir yatırım aldı. Güney Kore’de popüler bir plastik cerrahı olan Dr. Kim Byung Gun’un başını çektiği bir grup yatırımcı, kripto borsasına yatırım yaptı.

Bloomberg’den gelen rapora göre Bithumb’ın aldığı yatırımın yaklaşık olarak 352 milyon dolar. Yatırım sonuçları ise 2019 yılı itibariyle tamamen sonuçlanacak.

Kim Byung Gun, Mayıs ayında Kore’de ve Singapur’da İlk Para Teklifi (ICO) analiz firması kurdu. Bireysel yatırımcılara hizmet veren firmanın müşterileri ise ağırlıklı olarak doktorlar. Kim, kendi ülkesinde saygı duyulan ve güvenilir bir kişi. Şirketin müşterileri ise ağırlıklı olarak Kim’in doktor arkadaşları.

Bithumb kendi ülkesinde ki en büyük ikinci platform. Cerrah Kim ise yaptığı açıklamada: “Blok zinciri teknolojisine ve kripto paralara inancım tam. Yıllardır görev yaptığım için birçok doktor ve hasta arkadaşım mevcut. Ben kripto paralara yatırım yaptığımdan bu yana büyük kazançlar elde ettim. Bu yüzden arkadaşlarımı da bu pazara sokmak istiyorum. Bithumb ise ilk yatırımım değil. Daha öncede birçok coine ve şirkete yatırım yapmıştım.”

Bu ayların başında ise Bithumb büyüme kararı alarak One Root Network’den teknik destek alacağını açıklamıştı. Bithumb’un başka bir projesi ise küresel merkezi olmayan kripto paraları borsasına eklemek. Bu projeye ise DEX coiniyle başlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner