Yükleniyor...

Bithumb Soruşturmasında, Bay Park’ın Cansız Bedeni Bulundu

Bithumb'ın hissedarı teknoloji şirketi Vidente'in başkan yardımcısı Bay Park, manipülasyon ve zimmete para geçirme kapsamında soruşturuluyordu.

Bithumb Sorusturmasinda Bay Parkin Cansiz Bedeni Bulundu

Bithumb‘ın hissedarı teknoloji şirketi Vidente‘in başkan yardımcısı Bay Park, manipülasyon ve zimmete para geçirme kapsamında soruşturuluyordu.

Güney Kore‘den bir haber kanalının bildirdiğine göre, manipülasyon ve zimmete para geçirme gibi suçlardan soruşturulan Bay Park’ın cansız bedenine ulaşıldı. Park, Vidente’te başkan yardımcılığı yaptığı sırada Bithumb‘ın başkanı olarak bilinen Bay Kang’ın kardeşlerinin muhasebesinden sorumluydu. Haber kaynağında, devam eden soruşturmalarda, suçlamaların Bay Park’a yöneltildiği iddiası ortaya atıldı.

Bithumb Soruşturmasında, Bir Kişinin Cansız Bedeni Bulundu

Güney Kore‘de yürütülen soruşturma, Bithumb başkanı olarak bilinen Bay Kang‘ın kardeşlerini çevreliyordu. Bu kapsamda kardeşlerin, hisse senedi fiyatlarını manipüle ederek ve dönüştürülebilir tahviller çıkararak yasa dışı kazançlar elde ettikleri ileri sürüldü. Ayrıca soruşturma, farklı isimlerle kurulan şirketlerin para çalarak rüşvet fonları oluşturduğunu da kapsadı.

Güney Koreli savcılar, bu olayların kapsamında soruşturmaları yürütüyor. Geçtiğimiz aylarda, soruşturma kapsamında Bithumb’a bağlı Vidente’e el konulmuştu. Ayrıca geçen ay Bithumb‘a bağlı bir yönetici, delilleri yok etme suçlamasıyla mahkemeye teslim edildi.

Güney Kore’de bir şirket olan Vidente, yaptığı yatırımlar ve iş geliştirmeleriyle öne çıkıyor. Bithumb‘ın yaklaşık yüzde 32’lik bir hissesine sahip olan Vidente‘in başkan yardımcısı Bay Park, bu soruşturmalar kapsamına dahil edilmişti. Ancak Güney Koreli yetkililer, Park‘ın cansız bedenini buldu.

Park’ın soruşturmaya dahil edilme sebebi, Kang‘ın kardeşlerinin muhasebesinden sorumlu olmasıydı. Haberi gün içerisinde, Güney Kore‘den haber kanalı News MT bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner