Yükleniyor...

Bitmain En Güçlü Madencilik Cihazını Duyurdu

Bitcoin madencilik devi Bitmain, basın açıklaması ile bugüne kadarki en güçlü performansa sahip cihazını tanıttı.

Bitmain En Güçlü Madencilik Cihazını Duyurdu

Bitcoin madencilik devi Bitmain, basın açıklaması ile bugüne kadarki en güçlü performansa sahip cihazını tanıttı. Antminer S19 adı verilen cihazın, ilk modeli 95 terahash (TH/s) hash oranına sahip olacak, ikinci model ise 90 TH / s kapasitesi ile sunulacak. Bununla birlikte, Bitmain’in web sitesinde Pro modelinin de üretilebileceğini iddia ediyor.Bu modeller de 105 TH ve 110 TH gücüne sahip olacak.

Her iki cihazın da terahash başına 34.5 J/TH güç verimliliği olacak. Henüz cihazlar için çıkış tarihi veya fiyat bilgisi açıklanmadı. S19 serisi, Bitmain’in amiral gemisi modelleri olarak Antminer S17 67 TH / s ve T17 55 TH / s’nin yerini alacak. S19’lar, öncekilerden 3,5 ve 4,5 kilo fazla bir ağırlıkta olacak. S17 ve T17 sırasıyla 1.567 dolar ve 939 dolar olarak fiyatlandırılıyor.

bitmain antminer s19

Bitmain Halving’e Hazırlıyor

Bitcoin Halving’in yaklaşması ile beraber, madenciler kullandıkları donanımlara da daha fazla dikkat edecek. Blok ödülünün yarılanacak olması, madenciler arasında ciddi bir rekabet oluşturacak. Bu rekabetten sıyrılmak isteyenler ise en iyi cihazları kullanmak zorunda.

Yıllarca piyasaya hakim olan Bitmain, rakip şirket MicroBT’nin bastırmasıyla beraber ciddi bir rekabetle de karşı karşıya kaldı.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner